LIVE stream - Seminář ruských filmů

LIVE stream - Seminář ruských filmů

Adresa:

LIVE stream

Termín: 8.12.2020 19.12.2020

8pro - 19pro celý den

Žánr: filmkinematografie ruská kinematografie kino online projekce live stream online


Tradiční podzimní přehlídka ruské kinematografie.
Rusko je zemí, která silně polarizuje emoce.
Pro většinu Čechů jsou Rusové prostě Rusáci, aniž si vůbec uvědomují, že hanlivé označení není jediným existujícím.

Festival zabývající se ruskojazyčnou produkcí je proto v našem prostředí nutně marginální záležitostí. Naštěstí se vždycky najde pár stovek diváků, kteří tuší, že snaha pochopit cizí kulturu vždycky obohacuje povědomí i o té vlastní.
Na našem festivalu vám nevysvětlíme, jestli je Rusko špatné, dobré, je třeba se ho bát, nebo je nejvyšší čas ho začít adorovat. My vám jednoduše pustíme několik pečlivě vybraných filmů a v rámci úvodů k nim zkusíme poukázat na kontext jejich vzniku a společenského významu.

Odkazy na vybrané tituly budou aktivní v den online projekce. Možnost zhlédnout „Oblačný ráj“ a „Znám takového chlapíka“ bude u každého z filmů jeden týden. Naproti tomu „Papírový voják“ vám bude k dispozici pouze po dobu 24 hodin, ovšem s tou výhodou, že bude zdarma. Za ostatní tituly zaplatíte 99 Kč.

Přejeme vám příjemný zážitek a těšíme se na setkání za rok ve skutečném kině.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce