LIVE stream - Paul Gebauer - v jedné ruce štětec, v druhé hrábě

LIVE stream - Paul Gebauer - v jedné ruce štětec, v druhé hrábě

Adresa:

LIVE stream

Termín: 16.12.2020
Vstupné:

zdarma

16prosinec středa 16:30

Žánr: ostatní akcepřednášky umění výtvarné umění live stream online zdarma


LIVE stream na YouTube GVUO a Facebooku
Přednáška je přesunuta z 21.10., kdy byla zrušena z důvodu nemoci přednášející.

Vzhledem k epidemiologické situaci bude přednáška pouze streamovaná na Facebooku GVUO a YouTube GVUO v den konání akce, tedy 16. 12. v 16.30 hodin.

Přednáška Gabriely Pelikánové z cyklu Ostravsko očima umělců.

Zájemcům o umění je spíše známo jméno současného výtvarníka Kurta Gebauera, povědomí o Paulu Gebauerovi (1888–1951) není tak rozšířené, ale beze sporu se jedná o umělce, který stojí za povšimnutí. Výtvarný projev tohoto slezského rodáka je pestrý, od malířských počátků v duchu postimpresionismu přes kvalitní fotorealismy z 30. let minulého století až po monumentální malbu. Je pokládán za představitele tzv. Heimatkunst ve Slezsku – rurální tematiku však zpracovával modernisticky v duchu Nové věcnosti. Zároveň jej inspirovala i náboženská témata – jeho největší malířskou realizací se stala fresková výzdoba opavského chrámu sv. Hedviky (1935–1938) od architekta Leopolda Bauera.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce