#Datamaze: AI & syntetické obrazy

#Datamaze: AI & syntetické obrazy

Adresa:

LIVE stream

Termín: 5.12.2020
Vstupné:

120 Kč, snížené 60 Kč

5prosinec sobota 16:00

Žánr: ostatní akceworkshop online live stream umělá inteligence technologie umění


Vývoj umělé inteligence postupuje rychle vpřed – máme k dispozici tzv. neuronové sítě schopné generovat fotorealistické lidské tváře, zvířata, objekty či přírodní scenerie (GANs – Generative Adversarial Networks). Tyto sítě zpřístupnily široké veřejnosti možnost manipulace obrazu a zvuku, čímž zpochybnily dosud funkční metody ověřování pravdivosti audiovizuálních informací. Jak bude fungovat naše společnost, když nebude možné rozlišit realitu od fikce? Nejen populární deepfakes, ale i různé další formy synteticky vznikajícího mediálního obsahu vyvolávají sporné názory na budoucí využití této technologie v médiích a podněcují výzkum nových přístupů k ověření jejich původu/pravosti. 

Workshop je zaměřen na posilování kritického myšlení o nejnovějších technologiích s ukázkou a seznámením se s možnostmi, které tyto nástroje nabízejí. 

Workshop proběhne online formou webináře. Přístupové údaje obržíte den před konáním workshopu, v případě jakýchkoli komplikací prosím pište na michal@dox.cz.

Workshop povede Lenka Hámošová, designérka a vizuální umělkyně žijící a tvořící v Praze. Věnuje se výzkumu na poli syntetických médií (médií generovaných AI) a jejich využití v audiovizuální tvorbě v rámci doktorského studia na FAMU. Je iniciátorkou vzdělávacího projektu Collective Vision of Synthetic Reality, který šíří povědomí o dostupných AI modelech a otevírá diskusi o budoucím využití umělé inteligence prostřednictvím mezioborových workshopů. Lenka absolvovala studium designu na Sandberg Institute/Masters Rietveld Academie v Amsterodamu a vizuální komunikaci na VŠVU v Bratislavě.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce