DOX live: Siegfried Herz

DOX live: Siegfried Herz

Adresa:

LIVE stream

Termín: 30.11.2020
Vstupné:

zdarma

30listopad pondělí 19:00

Žánr: ostatní akcelive stream online výstava umění praha zimní výstava prohlídka zdarma


Výtvarnou tvorbu doposud neznámého umělce Siegfrieda Herze představíme ve výstavě s názvem O lásce. Než však budeme moci výstavu otevřít, kurátor Otto M. Urban vám osobnost tvůrce přiblíží v online rozhovoru DOX live. Na jeho otázky Siegfried Herz odpoví netypickou formou audiovizuální eseje.

Siegfried Herz žije více než desetiletí v odloučení od okolního světa. Osamocení a izolace však v jeho případě podporuje větší vnímavost a citlivost k okolí. Herz sleduje náš každodenní shon z jiné perspektivy, jeho čas plyne jinak, má odlišný rytmus a řád. Jeho vnitřní svět je mnohem rozsáhlejší, stále častěji nachází témata i v antické filosofii a umění. Herz nezakrývá své inspirace, naopak se k nim hrdě hlásí. Jsou to výrazné, ale i různorodé osobnosti nejen z oblasti výtvarných umění, ale i z hudby, filmu literatury či filosofie (Brigitte Helmová, Simone de Beauvoir, Jean-Luc Godard, Richard Wagner, Edvard Munch, Amanda Learová, David Lynch a další). Obrazy Siegfrieda Herze jsou deníkovými záznamy o občasných setkáních, o četbě, o poslechu hudby i o vlastním skládání, o bolestech a láskách, o snech a touhách.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce