Ekologické hnutí na severu Čech i v Praze bylo na konci 80. let předvojem revolučních změn roku 1989. Právě v oblasti kvality životního prostředí tehdejší normalizační režim zcela selhával. Dnes ekologický aktivismus ve světě, v Evropě i v Česku sílí. Může být předvojem hlubších strukturálních změn, které nás v blízké době čekají? Jak ke kvalitě životního prostředí přistupuje česká společnost od roku 1989? Kde je možné hledat paralely mezi tehdejší a dnešní situací? A v čem se naopak liší?

Usaďte se pohodlně do křesla a přivítejte i u sebe v obýváku zajímavé hosty nejen z oblasti ekologie.

Debatovat budou: 

Rut Kolínská – zakladatelka sítě Mateřských center v ČR a ekologického sdružení Pražské matky, která je nositelkou ceny Žena Evropy 2003.

Matěj Spurný – historik zabývající se sociálními dějinami po roce 1945, nacionalismem a multietnicitou a dějinami diktatur, který působí v Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.

Petr Doubravský – zakladatel studentského hnutí za klima Fridays for Future v ČR. 

Veronika Dombrovská – členka hnutí proti těžbě a spalování uhlí Limity jsme my.

Moderuje Veronika Pehe.

Svoboda je především zodpovědnost. Oslavte s námi výročí sametové revoluce zrovna tak – ze svých domovů a sledováním streamů, které pro vás připravujeme. Protože díky společné solidaritě a zodpovědnosti každého z nás se posuneme k tomu, abychom si získanou svobodu udrželi, a hlavně abychom si ji naplno mohli užívat opravdu všichni

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce