Letos si sice připomínáme 17. listopad doma, ale krásnou atmosféru oslav svobody přesuneme i k vám do obýváku. Celým Českem se rozezní Modlitba pro Martu, zatímco se rozsvítí významné budovy v barvách české trikolory.

Modlitba pro Martu

17:11 Aneta Langerová zazpívá na balkoně ND v živém streamu.

17:11 Marta Kubišová se rozezní éterem vybraných rádií.

Poté píseň zazní z amplionů po celé Praze a v Brně.

Tato ikonická píseň, která se stala symbolem sametové revoluce, zazní symbolicky v 17:11 v podání Anety Langerové z balkonu Národního divadla. Živě stream můžete sledovat na České televizi, Nově i Primě. No a také na našem Instagramu. V ten samý moment se radiovým éterem rozline originální Modlitba od Marty Kubišové. Poté se tou samou písní rozezní ampliony po celé Praze a v Brně.

Rádia: Český rozhlas, Blaník, Fajn Rádio, Rádio Impuls, Český Impuls, Rockzone, Classic, Expres FM, Hitrádio, Radio Dechovka, Krokodýl, Jih, Zlín, Haná

Rozsvěcení budov

Na čtyřicet významných budov v Čechách i na Slovensku se přesně v 17:11 slavnostně rozsvítí v barvách české trikolory.

Budovy: Aspira Business Centre - Livesport, Bratislavský hrad, Budova Seznam.cz, Černínský palác, Česká spořitelna, ČVUT, ČZU, Ferdinandka, FF UK, Husitské muzeum Tábor, Kongresové centrum Praha, kostel sv. Jakuba na náměstí T.G. Masaryka, Lékařská fakulta v Hradci Králové, Letiště Václava Havla Praha, Mahenovo Divadlo, Měšťanská Beseda Plzeň, Ministerstvo zdravotnictví, Moravské divadlo Olomouc, Most Miloše Sýkory, Národní muzeum – fontána, Nová scéna ND, Památník Tomáše Bati, Petřínská rozhledna, Historická brána Plzeňského Prazdroje, Pražský hrad, Tančící dům, Radnice města Ostravy, Strakova akademie, Technické muzeum Praha, UK, UMPRUM, VŠCHT, Vyšehrad Victoria, základy protestantského kostela v Hrobu, Žižkovská věž, Masarykova univerzita – budova rektorátu, Česká televize – Kavčí hory, Rudolfinum, Kino Metro 70.

V barvách trikolory budou také reklamní plochy společnosti BigBoard a Flowee.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce