Tématem jedenáctého ročníku festivalu severské kultury budou média. Ač jsme se těšili na osobní setkání, je vzhledem k tématu vcelku příhodné, že festival proběhne zčásti či zcela online.

Festival zahájí online beseda s finsko-slovenskou spisovatelkou Alexandrou Salmelou a s překladatelem Michalem Švecem. Řeč bude o dystopickém románu Antihrdina, který zaujme originálním námětem, jazykovým humorem, experimentální formou i grafickou stránkou. Z filmů se můžete těšit na online projekci švédského dokumentu Život začíná po stovce o stoleté blogerce Dagny, spojenou s debatou o aktivním stáří a životním optimismu, a dánské drama podle skutečných událostí Idealista, které zachycuje pátrání investigativního novináře Poula Brinka. Debata Sever, kam se podíváš? se bude věnovat podobám reflexe severské kultury v rozličných českých médiích. Besedy a projekce letos doplní také odborný seminář, který se zaměří na knižní marketing a písemný projev.

PROGRAM FESTIVALU:

5. 11. 19:00 Kdo je tady (anti)hrdina? Beseda s Alexandrou Salmelou (online)
11. 11. 19:00 Život začíná po stovce: debata a film (online)
13. 11. 9:30–12:30 Aby kniha nezapadla: seminář o knižním PR (online)
17. 11. 19:00 Promítání: Idealista (Edison Filmhub)
19. 11. 19:00 Sever, kam se podíváš? Severská kultura v českých médiích (online)

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce

30listopad úterý 19:00

15říj - 17říjcelý den

Comic-Con Prague

, Českomoravská 2345/17 Ostatní

30zář - 4říjcelý den

6lis - 30liscelý den

1620. Cesta na Horu

, Václavské náměstí 68 Výstava