Oči v sloup

Oči v sloup

Adresa:

Praha 7, Dukelských hrdinů 47

Termín: 7.12.2020

7prosinec úterý 20:00

Žánr: divadločinohra Praha

Umělci: Ondřej BauerFedir KisDaniel Šváb


Autorská hra Oči v sloup volně navazuje na dřívější inscenaci téhož týmu Skončí to ústa (2016) a Adámkovu rozhlasovou Hru na uši (2018, k poslechu na webové stránce stanice Vltava). Podstatou trilogie je hra s vnímáním, jak naznačují orgány jednotlivých smyslů, obsažené v názvech. Titul Oči v sloup napovídá, že tentokrát je ve středu pozornosti zrak, pohled, tvář lidí pozorujících i pozorovaných.

Jiří Adámek a výtvarnice Zuzana Sceranková navazují na kontext Studia Hrdinů důrazem na silnou minimalistickou výtvarnou stránku, ve které hravě odkazují na práce Jána Mančušky, Diega Velázqueze nebo třeba i Jiřího Valocha. Specifická architektura Studia Hrdinů je pro ně hřištěm, na kterém rozehrávají hru s naší pozorností, vnímáním i tradičním divadelním uspořádáním. Princip znejištění vede ke zbystření pozornosti a netradičním významům.

Stovky slov kvůli jediné větě, desítky gest pro jediné ach. Herní principy se střídají a proměňují tak, aby divák pokud možno nezapomínal sám na sebe a svoje prožívání.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

22červenec čtvrtek 19:00

Hamleti

, Anenské náměstí 5 Divadlo

13červenec úterý 20:00

1srpen neděle 20:00

Ubytování v okolí akce Oči v sloup

Hotel BelvederePraha (256 metrů)

Hotel OlgaPraha (323 metrů)

Hotel EXPOPraha (740 metrů)