Scot a Ham

Scot a Ham

Adresa:

Praha 1, Řeznická 17

Termín: 20.12.2020
Vstupné:

350 Kč

20prosinec neděle 19:30

Žánr: divadločinohra Praha

Umělci: Michal SlanýJaromír NosekJitka Ježková


Česká premiéra hry Marka St. Germaina (v našem divadle též velmi úspěšné české premiéry Poslední sezení u doktora Freuda a Relativita) "Scott and Hem in the Garden of Allah", tentokrát o setkání velikánů americké literatury - Ernesta Hemingwaye a Francise Scotta Fitzgeralda. Tato hra měla premiéru na domovské scéně autora Barrington Stage Company v Pittsfieldu - Massachusetts v roce 2014 a od té doby se hraje po celých Spojených státech amerických. Autor se specializuje na fiktivní setkání skutečných osobností a vychází velmi pečlivě z historických faktů, událostí i detailního nastudování všech životopisných konsekvencí daných postav. V této hře se setkání odehrává na Den nezávislosti 1937.

Oba někdejší kamarádi svádějí poslední bitvu svých uměleckých ambicí a útočí na slabá místa své psychiky. Jejich výpady odrážejí rozdíly v jejich založení i sociálním původu, ale i jejich společnou a oběma reflektovanou tendenci k sebedestrukci. Hra je střízlivým pohledem na oba velikány a i plna sarkasmu, ale v prvé řadě ojedinělou sondou do jejich duší a dobovou freskou.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

19červen sobota 19:00

Hamleti

, Anenské náměstí 5 Divadlo

13červenec úterý 20:00

1srpen neděle 20:00

Ubytování v okolí akce Scot a Ham

Hotel Suite Home PraguePraha (95 metrů)

Majestic Plaza Hotel PraguePraha (105 metrů)

Hotel AmarilisPraha (118 metrů)