Sejdeme se pod vocasem

Sejdeme se pod vocasem

Adresa:

Praha 1, Řeznická 17

Termín: 17.12.2020
Vstupné:

350 Kč

17prosinec čtvrtek 19:30

Žánr: divadlodrama

Umělci: Vlasta ŽehrováHenrieta HornáčkováOndřej VolejníkOndřej Kavan


Inscenací - divadlo na divadle - kombinující fakta s fikcí, provedeme diváky dobou “rozvinutého socialismu” a připomeneme atmosféru a úpadek veškerých morálních, etických i estetických hodnot v celé společnosti, umění nevyjímaje. Milouš Jakeš pronesl v létě 17. 7. 1989 svůj slavný projev. Hra graduje podzimem 1989 - politická moc je v září stále ještě v rukou tzv. bolševických aparátčíků.

V Divadle v Řeznické (klubu SSM) se zkouší americké drama od E. F. Albeeho „Kdo se bojí Virginie Woolfové aneb Kdopak by se Kafky bál“. Zkoušku však přeruší telefonát z ÚV SSM. Klubu-divadlu hrozí zánik a okamžitá likvidace. Divadlo se může zachránit pouze pod jedinou podmínkou - nastuduje agitační sovětskou hru. Jak se kdo k této situaci postaví? A závěr - 17. listopad a celý konec roku 1989 - patří převlékání kabátů, nastupujícím „novým zítřkům“ a ti samí aktéři zvoní klíči a vstupují do Občanského fóra...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

24červen čtvrtek 19:00

4září sobota 19:00

17září pátek 19:00

Rusalka

, Křižíkova 8 Divadlo

3září pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Sejdeme se pod vocasem

Hotel Suite Home PraguePraha (95 metrů)

Majestic Plaza Hotel PraguePraha (105 metrů)

Hotel AmarilisPraha (118 metrů)