Recitál Jitky Smutné

Recitál Jitky Smutné

Adresa:

Praha 1, Malá Štupartská 1

Termín: 31.12.2020
Vstupné:

275 – 550 Kč

Žánr: koncertyhudba koncert praha divadlo

Umělci: Jitka Smutná


Komorní koncert autorských písniček Jitky Smutné, která vystoupí spolu s Terezou Nekudovou a kytaristou Milanem Kramarovičem. 

"Svoje písničky jsem začala zpívat hrozně dávno. Bylo to v období normalizace, kdy jsem nastoupila do profesionálního divadla. Potřebovala jsem tehdy prostor, v němž bych se nemusela do ničeho stylizovat. Prostor, kde bych mohla vystupovat za sebe a mohla mluvit o věcech jen svými slovy. Že to zrovna byly verše, respektive písňové texty, to už bylo vedlejší. Při zpívání jsem ukazovala jen svoji tvář, své vidění světa. Byla to očista. Duševní hygiena herce, který konečně nemusí hrát cizí příběh, říkat cizí slova, a že tehdy ty normalizační hry byly ale slátaniny… Svět lidí, kteří tehdy chodili na folk, byl úplně jiný. Bylo to nádherný… Najednou mě poslouchali svobodní lidé! Tyhle koncerty mě naučily kontaktu s diváky, naučily mě nebát se jich. S postupem času jsem ale zpívat přestala. K hudbě jsem se kupodivu vrátila až před šedesátkou. A dopracovala jsem se k vlastním recitálům, kde absolutně bez zábran sdílím svoje soukromí." Jitka Smutná

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

11prosinec sobota 20:00

21září úterý 19:30

Ubytování v okolí akce Recitál Jitky Smutné

Hotel MetamorphisPraha (23 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (55 metrů)

Cathedral Prague ApartmentsPraha (104 metrů)