"Dostanete nás na setkání s Dalajlámou v Královské zahradě." Černá komedie o debaklu jedné teroristické skupiny - nekorektní svědectví o konci starého světa.

Hra Matěje Dadáka, herce našeho divadla, jako by následovala principy dramatu, jež stojí za evropským divadlem od nepaměti. První dějství napínavě až thrillerově rozdává karty poutavé zápletky, druhé je vlastně drsnou a extravagantní komickou mezihrou, třetí pak ztišeným filosofickým spěním k řešení, rozhřešení a paradoxní katarzi.

Píše-li se o skutečných dramaticích, píše se touž rukou o tak zvaném dramatickém spáru. Tedy dramatikově schopnosti vyrvat ze skutečnosti to podstatné a stvořit vypovídající dramatickou kompozici. Kolem našich očí i uší denně prolétává tisíce událostí, informací, zážitků. Jejich inflace je taková, že už je sotva dokážeme vnímat, natož prožít. V té chvíli skutečný dramatik vybere ty pro sebe podstatné a seřadí je v překvapivý sled, dramatický oblouk, který v sobě nese hlubší význam.

Právě to se Matěji Dadákovi v POUTNÍCÍCH DO LHASY podařilo. Jeho hra přesným postižením a zkomponováním kapičky z moře našich prožitků, privátních i společenských dramat současnosti, klade dobré otázky. Zábavně a hluboce.

Vladimír Procházka

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

24červen čtvrtek 19:00

17září pátek 19:00

Rusalka

, Křižíkova 8 Divadlo

20červen neděle 19:30

Vysavač

, Václavské nám. 56 Divadlo

Ubytování v okolí akce Poutníci do Lhasy

K+K Hotel FenixPraha (38 metrů)

Hotel Wenceslas SquarePraha (157 metrů)

Hotel Occidental Praha WilsonPraha (196 metrů)