Ukradený Krym. Příběhy deportace krymských Tatarů

Ukradený Krym. Příběhy deportace krymských Tatarů

Adresa:

Praha 10, Donská 19

Termín: 12.10.2020
Vstupné:

zdarma

12říjen pondělí 19:00

Žánr: filmdokument


Podle různých zdrojů bylo v květnu 1944 po zásahu orgánů NKVD z poloostrova nuceně vysídleno do odlehlých částí Sovětského svazu 190 až 423 tisíc krymských Tatarů. Stalinský režim je falešně vinil z kolaborace s nacisty. Každý druhý z deportovaných během prvních let vyhnanství zemřel. Domů se krymští Tataři mohli vrátit až po roce 1989.

1944. Krym. Deportace je dokumentární film o ztrátě domova, o životě a přežívání ve vyhnanství a především o touze vrátit se domů a už nikdy nebýt nucen domov opustit. Ve filmu uslyšíte jen svědectví očitých svědků deportace, kterým se podařilo ve vyhnanství přežít a vrátit se zpátky domů. 

Po projekci následuje diskuse s předsedou krymskotatrského Medžlisu Renatem Čubarovem a hudební vystoupení proslulého krymskotatarského akordeonisty Servera Abkerimova. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 10 Akce v MČ Praha 10

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ukradený Krym....

Hotel Three StorksPraha (450 metrů)

KrÄŤma U krále BrabantskĂ©hoPraha (476 metrů)

Hotel WaldsteinPraha (493 metrů)