Jiří Černý / Pocta nejen fialové

Jiří Černý / Pocta nejen fialové

Adresa:

Praha 1, Voršilská 139/3

Termín: 7.10.2020 18.10.2020

7říj - 18říj celý den

Žánr: výstavyumění malba moderní umění současné umění abstrakce praha podzimní výstavy


Malíř Jiří Černý prezentuje na výstavě tři okruhy své tvorby z posledních deseti let.

Nejprve rozvíjí a obměňuje své osobní téma „větviček“, což je základní abstrahovaný prvek obrazu vycházející z přírody, jakýsi druh přírodní geometrie. Pracuje s novými, respektive pozměněnými kompozičními a barevnými variantami svých starších obrazů. Ve svých malbách akrylovými nebo olejovými barvami upřednostňuje jak výrazné (kontrastní) kombinace barev, tak maluje obrazy s omezenou, redukovanou barevností blížící se monochromům.

V druhé části výstavy vystavuje práce, jimiž vyjadřuje svůj obdiv a vzdává poctu svým malířským láskám a vzorům. Prostřednictvím vlastní malířské parafráze vybraných autorů uctívá mnohé umělce, světové i české, tvořící zejména ve 20. století.

V třetí části chce oslavit barvu jako takovou. Autor vyzývá diváky, aby se pokusili pokud možno soustředěným vnímáním monochromatických maleb si barvu co nejvíce vychutnat a radovat se z její krásy.

Malíř Jiří Černý svými obrazy rozhodně neřeší otázky lidského bytí, natož společenské problémy 21. století, ale ukazuje, že svět je plný krásy, a úžasných barev. To je dostatečný a významný důvod, proč žít a radovat se z každého barevného dne.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

14kvě - 31procelý den

iMucha

, Náměstí Republiky 5 Výstava

12kvě - 19zářcelý den

8dub - 15srpcelý den

Ubytování v okolí akce Jiří Černý / Pocta...

Hotel ElitePraha (182 metrů)

Hotel Cloister InnPraha (202 metrů)

Residence BolognaPraha (219 metrů)