Česká rybí kuchyně aneb kapr nejen o Vánocích

Česká rybí kuchyně aneb kapr nejen o Vánocích

Termín: 23.10.2020 28.3.2021
Vstupné:

150 Kč, snížené 80 Kč, děti do 18 let a senioři nad 70 let zdarma

23říj - 28bře celý den

Žánr: výstavyjídlo gastronomie ryby zemědělství věda rybí maso praha podzimní výstavy zimní výstavy


Výstava je vědeckým výstupem projektu NAKI II – Kulturní tradice českého rybářství ve světle jejího využití v cestovním ruchu a krajinotvorbě (DG18P02OVV057).

Stěžejním cílem prezentovaného výzkumu je ozřejmění významu specifické částí národního kulturního dědictví – rybářské kultury z hlediska jejího využití v sociálním a ekonomickém prostředí současné české společnosti. 

Česká rybářská tradice již od nejstarších dob kladla značné nároky na zachování kvality rybího masa při přepravě a distribuci, jakož i na humánnost způsobu přepravy ryb na delší vzdálenosti. Ryby jako obchodní komodita představovaly pro tehdejší producenty výnosný zdroj finančních prostředků, důstojně reprezentovaly české země a šířily jejich věhlas do ostatních evropských států. Na území českého státu nebyly konzumovány pouze sladkovodní ryby, nýbrž i konzervované mořské ryby. 

Otázka zpracování, využití a konzumace ryb se tak stala mnohovrstevnatou problematikou nazíranou optikou mnoha oborů a metodologických přístupů. Na příkladech vybraných sbírkových předmětů se výstava pokouší vyzdvihnout bohatou historickou a kulturní tradici českého rybářství a rybníkářství a nastínit cestu ryby od přepravy, uchování, prodej a přípravu až na talíř. Jedním z hlavních témat se také stala konzumace kapra v období vánočních svátků a obecně symbolika ryby.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

6úno - 31procelý den

27červen neděle 10:00

14srpen sobota

Praha pije víno

, Bubenské nábř. 306/13 Ostatní

Ubytování v okolí akce Česká rybí kuchyně...

Hotel BelvederePraha (525 metrů)

Clarion Hotel PraguePraha (565 metrů)

Botel AlbatrosPraha (567 metrů)