Praha židovská

Praha židovská

Adresa:

Praha 2, Vrchlického sady

Termín: 18.10.2020
Vstupné:

450

18říjen neděle 10:45

Žánr: ostatní akceprocházka


Projděte si tak trochu jinou Prahu, Prahu ohrazenou, Prahu kdysi za zdí, tak zvanou 5. čtvrť, ghetto... Poznejte Prahu Franze Kafky, Egona Hostovského, Egona Ervína Kische, Maxe Broda, Karla Poláčka, Emila Kolbena, Jiřího Ortena, Pavla Tigrida, ale třeba také Mordechaje Maisela nebo rabiho Löwa. Zjistěte přitom např. to, jak židé počítají kalendář, jaké slaví svátky, který je nejvýznamnější, který nejveselejší, jaké dodržují tradice a zvyky.

Odhalte, co židé nejedí, co za žádnou cenu nesmí dělat, nebo jak to vypadá v synagoze. Projděte historií židů v Čechách a na Moravě od nejstarších dob po současnost putováním ulicemi hlavního města a bývalým pražským ghettem, jeho synagogami s unikátními expozicemi a Starým židovským hřbitovem, na němž odpočívá mj. slavný rabi Löw. ...příběhy v souvislostech Nutná rezervace na tomas.kryl@email.cz

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Praha židovská

K+K Hotel CentralPraha (356 metrů)

The Grand Mark PraguePraha (357 metrů)

NYX Hotel Prague by Leonardo HotelsPraha (402 metrů)