Mezinárodní den archeologie - hradiště Zámka

Mezinárodní den archeologie - hradiště Zámka

Adresa:

Praha 8, Hradiště Zámka

Termín: 17.10.2020
Vstupné:

zdarma

17říjen sobota 10:00

Žánr: ostatní akceprohlídka


Regionální muzeum Mělník zve na další procházku do české archeologické lokality v rámci Mezinárodního dne archeologie. Tentokrát jsme přijali pozvání k sousedům do Prahy.

Zveme na komentovanou prohlídku pravěkého výšinného sídliště a raně středověkého hradiště Zámka u Bohnic. Hradištěm Vás provedou: PhDr. Miloslav Slabina, Mgr. Lucie Hylmarová a PhDr. Alena Veselá. Sraz v 10.00-10.15 hod. u zastávky autobusu (MHD) „Zámky“ (nedaleko přívozu) Trasa povede po modré turistické značce, podél Vltavy (k hradišti cca 2 km) V okolí se nachází další významné archeologické i přírodní památky.

Například lze pokračovat dále procházkou po pravém břehu Vltavy (proti proudu) směrem k dalšímu hradišti - Na Farkách (Nad Podhořím), případně procházka PP Čimické údolí, PP Bohnické údolí, údolím Drahanského potoka (PP Dolní Povltaví) a dalšími. Více informací na: tel. 723 798 665 nebo hylmarova@muzeum-melnik.cz.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní den...

Hotel GalaxiePraha (1 644 metrů)

Hotel International PraguePraha (3.9 km)

Hotel ExcellentPraha (4.3 km)