Neviditelná tržnice: Divadlo Pomezí

Neviditelná tržnice: Divadlo Pomezí

Adresa:

Praha 7, Bubenské nábř. 306/13

Termín: 3.10.2020

3říjen neděle 20:00

Žánr: ostatní akceinteraktivní audiowalk netradiční prohlídky Pražská tržnice


Jak vypadá večerní tržnice, když z ní zmizí všechen ruch a stánky, za nimiž se ukrývá přes den? Ručička hodin na vodárenské věži se zastavila sedm minut po půl osmé a na okolních nárožích a křižovatkách se před námi začínají zhmotňovat a proplétat vrstvy času. Kdosi za dveřmi na konci uličky připravuje kuře à la zlatý květ na nefritové haluzi a branou právě přijíždí mydlář Holoubek z Nuslí pro lůj. Příběhy se zachytily na rozvrzaných číslech jatečních hal, na mapách stěn podzemních stájí i na jednom červeném vietnamském paraplíčku.

Interaktivní audiowalk Divadla Pomezí je koncipovaný jako magickorealistická archeologie, v níž se divák stává objevitelem svého vlastního příběhu. Se sluchátky a mapou v ruce se vydává prozkoumat neviditelná zákoutí holešovické tržnice, jejíž paměť se před ním začíná odhalovat v nečekaných souvislostech. Kapacita omezena. 

Divadlo Pomezí se profiluje jako divadelní uskupení zaměřující se na interaktivní performativní žánry rozvíjející současné podoby divadla. Hlavní těžiště divadla leží ve znatelné dramaturgické linii zaměřené na prozkoumávání odlišných podob imerzivního divadla. Vedle toho se ovšem zabývá i dalšími interaktivními divadelními formami.

Sraz: so 3. 10, ne 4.10., 18.00 a 20.00, u hl. vstupu Pražské tržnice, P-7

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

2srp - 8srpcelý den

8dub - 31procelý den

13lis - 1kvěcelý den

Lidová víra

, Kinského zahrada 98 Výstava

Ubytování v okolí akce Neviditelná tržnice:...

Výstaviště HolešovicePraha (1 227 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (1 897 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (1 941 metrů)