Týdenní Swap: První udržitelný obchoďák

Týdenní Swap: První udržitelný obchoďák

Termín: 5.10.2020 11.10.2020
Vstupné:

1 den – 150 Kč, 3 dny – 400 Kč, 5 dní – 600 Kč

5říj - 11říj celý den

Žánr: ostatní akce


Rádi obměňujete svůj šatník, pořizujete vychytávky do domácnosti, ale někdy se trochu ztratíte v materiálech a nakoupíte ukvapeně? Zároveň máte pocit, že už je věcí všude dost? Pak se vydejte ve dnech 5. až 11. října do Pražské tržnice v Holešovicích do Prvního udržitelného obchoďáku! Pod střechou kryté haly si vyberete ze zboží v kvalitě, kterou ověřili předchozí majitelé – oblečení, různých domácích potřeb, knih a jiného umění, dekorací nebo dokonce pokojových květin. Nebudou chybět ani šperky, dětské hračky nebo kosmetika.

Všechny tyto věci přinesou lidé, kterým už posloužily, a je na čase, aby uvolnily místo v jejich domácnosti a udělaly radost dalšímu majiteli. To samé můžete udělat i vy a přinést cokoliv, co už nepotřebujete, přitom je to stále v dobré kvalitě. Organizační tým vše roztřídí, aby si mohli návštěvníci pohodlně a přehledně vybírat. Je to hravý způsob pořizování věcí a velkou výhodou je, že se neplatí za jednotlivé kusy. Prostě si koupíte vstupné, které jde na organizační náklady, a pak už je na vás, co si odnesete – to je swap, neboli vzájemná výměna.

Výběr z doprovodného programu: Dětský koutek s hlídáním od pondělí do pátku vždy 10:00 – 13:00 Opravárna oblečení a drobných spotřebičů v sobotu 10:00 – 20:00

Workshopy: Upcycling – vyrob si čepici z vyřazených svetrů Tour Swapem aneb Jak efektivně swapovat Dílna pro děti s Green Cat Základy šití – Strojovna Přednášky a diskuse: Divoké 90-ky v sekáčích až po dnešní pop-upy – Potex, 1981, Nosené (SK) Nadčasový design – Z pokoje do pokoje, Plastia Od globální situace po spotřebitelské chování – Lucie Nencková (enviromentální politika), Štěpán Vaškevič (Institut cirkulární ekonomiky) Greenmarketing nebo greenwashing – Econea, Green Cat Materiály a textil – Green dress makers Olomouc Jak na udržitelný šatník – Eva Urbanová (NILA) Pro podrobnosti o doprovodném programu sledujte událost na Facebooku, kde budou postupně přibývat detaily. Nad akcí převzal záštitu Úřad městské části Praha 7 a podporuje ji Magistrát Hlavního města Praha. Kdy: 5. – 11. října 2020 vždy od 10:00 do 22:00 Kde: Pražská tržnice, hala číslo 13 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

6úno - 31procelý den

5březen sobota 20:00

23dub - 25dubcelý den

Cirk La Putyka - Cesty

, Českomoravská 2345/17 Ostatní

Ubytování v okolí akce Týdenní Swap: První...

Residence TrafickPraha (1 293 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (1 389 metrů)

Žižkovská televizní věžPraha (1 435 metrů)