Zpřístupnění areálu budoucího Muzea železnice a elektrotechniky

Zpřístupnění areálu budoucího Muzea železnice a elektrotechniky

Adresa:

Praha 1, Havlíčkova 1014

Termín: 12.9.2020

Žánr: ostatní akcetechnika železniční den historie parní vlak rodina děti netradiční prohlídky Praha


Národní technické muzeum v sobotu 12. září 2020 na Pražský železniční den zpřístupní areál budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží. Pro návštěvníky je připraven zajímavý program přímo v areálu a jízdy parního vozu Komarek ze sbírky NTM ve dvou trasách z Masarykova nádraží.

Při prohlídce areálu se návštěvníci seznámí s projektem nového Muzeum železnice a elektrotechniky NTM, které zde bude otevřeno v roce 2028. Z železniční sbírky NTM bude vystaven salonní vůz Františka Ferdinanda d´Este Aza 1-0086 z roku 1909, salónní vůz prezidentů ČSSR Aza 061 z roku 1968, lokomotiva T478.1010 zvaná Bardotka z roku z roku 1967 a lehátkový vůz s bufetovým oddílem řady BRcm z roku 1984. Především mladší návštěvníci se budou moci s železniční tematikou seznámit hravou formou. Vyzkouší si edukační pomůcky projektu, který NTM v současnosti realizuje (Projekt Startin, podpořený z ESF, který je zaměřený na podporu přípravy žáků ke vstupu na trh práce - Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání; Inkluze s Národním technickým muzeem, reg. číslo CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0004500).

Parní motorový vůz Komarek ze sbírky NTM bude vozit zájemce na dvou různých trasách: Praha Masarykovo nádraží – Praha-Dejvice a vyhlídková trasa po Negrelliho viaduktu.

Jízdenky se budou prodávat přímo ve voze, předprodej není zajištěn. Vůz odjíždí ze železniční stanice Praha Masarykovo nádraží.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce