Výstava obrazů

Výstava obrazů "Labyrint Barev" Ivana Orviská v Praze

Adresa:

Praha 8, Zenklova 34

Termín: 2.9.2020 17.10.2020
Vstupné:

vstup volný

2zář - 17říj celý den

Žánr: výstavy


EXHIBITION / VÝSTAVA LABYRINT BAREV výtvarnice Ivana ORVISKÁ termín výstavy od 30. 8. do 17. 10. 2020 Kurátor Ľudmila Pašková Kde: Divadlo pod Palmovkou, Zenklova 34, Praha 8 I když jsem výtvarným uměním byla přitahována už od svého dětství, život to zařídil trochu jinak a profesionálně jsem pokračovala v kariéře v oblasti marketingu. No láska k umění a tvořivosti byla tak silná, že ke své tvorbě jsem se vrátila velmi intenzivně od roku 2013.

Mou tvorbu ovlivňovali impresionisté jako Claude Oscar Monet, Vincent Willem van Gogh, Camille Pissaro, Henri-Edmond Cross či Olga Wisinger - Florian a novější David Hockney či Gerhard Richter. Inspiraci čerpám z přírody, ze země, ze zahradních, nebo taky mořských scenérií. Mnohokrát své obrazy tvořím přímo v plenéru. (Ivana Orviská) Tvorbě výtvarnice Ivany Orviské není snadné dát nějakou nálepku a pojmout v strohé definici. Obrazy v sobě nesou velký cit pro detail, barevnost a zaujmou taky svou hloubkou. Motivem její tvorby jsou převážně kouzelné zákoutí evropských zahrad a přístavů, které bravurně přenáší olejovými barvami na plátno. Jak říká samotná výtvarnice "Maluji nejen to, co vidím, čili reálně místa, ale především to, co cítím. Ve svých obrazech se snažím zachytit celou paletu barev, světlo a zejména ten pocit, který jsem v té chvíli a právě na tom místě cítila - klid, radost, štěstí a na zároveň nekonečné množství energie". Věřím, že nám Ivana Orviská přinese v budoucnu ještě hodně krásných zážitků prostřednictvím svých obrazů. ( Ľudmila Pašková, kurátorka a galeristka )

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava obrazů...

Hotel ArtemisPraha (830 metrů)

Wellness Hotel STEPPraha (909 metrů)

Hotel CarolPraha (1 056 metrů)