Architektura za polárním kruhem

Architektura za polárním kruhem

Adresa:

Praha 1, Betlémské náměstí 5

Termín: 1.6.2021 30.9.2021

1čer - 30zář celý den

Žánr: výstavyarchitektura fotografie skandinávie praha letní výstavy


Výstava a publikace přinese přes 250 fotografií architektury severských zemí  – Norska, Grónska a Islandu. Specifická architektura, jejíž technické parametry určuje podnebí, je zachycena v kontextu krásných přírodních scenérií i městském prostředí: tradiční obydlí i nové bytové celky či konverze, současné velkorysé kulturní i technické realizace, sakrální architektura a v neposlední řadě infrastruktura a stavby spjaté s nedávno vybudovanými turistickými trasami.

Nedílnou součástí architektury i zdánlivě jednoduchých zásahů v panenské přírodě je rovněž umění od světoznámých autorů. Knihu doplní texty popisující charakter, podmínky, omezení a udržitelnost výstavby, přístup a vize samosprávy, galeristů či mecenášů. Autory fotografií jsou renomovaní fotografové architektury Filip Šlapal (Norsko) a Jiří Havran (Norsko, Grónsko a Island), který od roku 1974 žije v Oslu a kromě současné architektury vydal několik publikací mapující norské stavební umění napříč staletími.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

2srp - 8srpcelý den

1bře - 21dubcelý den

Czech Press Photo 2020

, Václavské náměstí 68 Výstava

Ubytování v okolí akce Architektura za...

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (283 metrů)

ValentinskaPraha (348 metrů)

The Emblem HotelPraha (364 metrů)