V klíčovských sadech propukne 19. září 2020 6. ročník Ovocné slavnosti. Opět se ponese ve znamení ochutnávání a zpracování ovocné úrody a naučně-vzdělávací zábavy. Kromě lisování čerstvého moštu z klíčovských jablek se mohou návštěvníci těšit na komentovanou procházku sadem a prostřednictvím přednášek a workshopů na seznámení se starými odrůdami ovocných stromů a nejrůznějšími způsoby zpracování ovoce. Od výroby marmelád na marmeládovém workshopu, přes přednášku o sušení ovoce v tradičních sušírnách a mnoho dalšího. Nejmenší milovníky ovoce přivítají tvořivé dílničky a divadelní představení. Samosběr a moštování ovoce ze sadu Na Klíčově bude probíhat po celý den.

Po Ovocné slavnosti budou pokračovat dny veřejného samosběru v sadu Na Krutci na Praze 6, které pomohou zpracovat letošní úrodu ovoce v tamním sadu. Od 20. 9. do 23. 9. bude pro návštěvníky sadu připraveno nářadí pro česání a moštování ovoce, které si budou moci za drobný poplatek na místě zapůjčit a sklizené ovoce přímo v klíčovském sadu proměnit v lahodný mošt a výsledný produkt si odnést domů. Dopolední program v sadu bude vyhrazen školním kolektivům.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zažít město jinak -...

Clarion Congress Hotel PraguePraha (1 663 metrů)

Hotel Marie-LuisaPraha (2.5 km)

Hotel Relax InnPraha (2.7 km)