Open House Praha pro děti

Open House Praha pro děti

Adresa:

Praha, různá místa

Termín: 1.9.2020 6.9.2020
Vstupné:

zdarma

1zář - 6zář celý den

Žánr: festival historie rodina pro děti netradiční prohlídky sport hvězdárna hasičská zbrojnice zdarma


Open House Praha pro rodiny s dětmi

Nejen pro děti je určena lego dílna v prostorách domu Radost na Žižkově, která bude otevřena zdarma po celý festivalový víkend od 10.00 do 18.00 hodin. Ze záplavy lego kostek si zde malí i velcí nadšenci mohou postavit dům svých snů. Zavítat sem mohou i ti nejmenší stavitelé, na které zde čeká dílnička s duplo kostkami.

V osmi vybraných budovách navíc organizátoři festivalu připravili pro děti od 5 let speciální prohlídky s listy pro malé architekty. Děti se tak zábavnou formou dozvědí více o konkrétní stavbě a její architektuře. Na prohlídky není třeba se předem registrovat.

Prohlídky pro děti nabídnou tyto budovy: Kostel sv. Anny – Pražská křižovatka (neděle 11.00 a 15.00 hodin), Quadrio (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin), Palác ARA (sobota 11.00 hodin, neděle 14.00 hodin), Petschkův palác (sobota 10.00 hodin, neděle 14.00 hodin), Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR Praha) (sobota 10.00 hodin, neděle 14.00 hodin), Areál Podkovářská (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin), Štencův dům – sídlo byznys klubu Opero (sobota 11.00 a 15.00 hodin) a Kovařovicova vila s kubistickou procházkou v okolí (sobota 15.00 hodin, neděle 11.00 hodin).

Stejně jako v loňském roce mohou rodiče dětem zakoupit Architektoníček, tištěného kreativního průvodce městem. S jeho pomocí se mohou naučit pozorovat a vnímat budovy i veřejný prostor kolem sebe. Informace o bezbariérovém přístupu v budovách (například pro kočárky) jsou značeny jak v tištěném průvodci, tak na webových stránkách.

Speciální program pro děti se bude konat i v dalších budovách. Například v Modrém domě bude k dispozici pro malé děti dětský koutek s hlídáním, aby si rodiče mohli dům sami prohlédnout a pro starší děti bude připravena hra, při níž mohou hledat v domě netušená zákoutí a snažit se vypátrat jejich tajemství. V neděli se zde také uskuteční bohoslužba pro děti (9.30–10.00 hodin). V Domě U Dvou zlatých medvědů jsou připraveny pracovní listy. V Kasárnách Karlín se otevře odpočinková zóna pro rodiče s dětmi a v Malé vile Památníku národního písemnictví proběhne celodenní samoobslužný workshop na téma architektura vily a zahrady. Děti si zde budou moct vytvořit vlastní architektonické plány nebo dokonce navrhnout originální zahradu podle svých představ. Sportovně založení malí architekti by neměli vynechat Areál Podkovářská a vybít přebytečnou energii na basketbalovém hřišti na střeše jedné z budov nebo zavítat na Velodrom na Třebešíně, kde si lze zdarma zapůjčit dráhové kolo i helmu. Sobotní program je možné věnovat návštěvě Starých Ďáblic, kde se otevře například hasičská zbrojnice, hvězdárna, základní škola nebo komunitní centrum, kde si návštěvníci mohou posedět u kávy a občerstvení a děti si pohrát na zahradním hřišti.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

4září sobota 10:00

5červen sobota 10:00

Princové jsou na draka

, Českomoravská 2420/15a Divadlo

17květen pondělí 20:00

Ubytování v okolí akce Open House Praha pro...

Royal Court ApartmentsPraha (545 metrů)

Royal Court HotelPraha (781 metrů)

Žižkovská televizní věžPraha (1 132 metrů)