Přejít na stránky Ticketpro.cz

Al Di Meola

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 11.5.2012

11květen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertypopjazz


Výjimečný hudební zážitek se chystá 11. května v pražském Rudolfinu: na společném koncertě zde vystoupí americký kytarový mág Al Di Meola a excelentní kubánský pianista Gonzalo Rubalcaba.

Al Di Meola je již třicet let plodným skladatelem i uznávaným umělcem, který má na kontě více než dvacet vlastních alb. Jeho uměleckou dráhu tvoří především živá vystoupení, ať už se současným vlastním souborem World Sinfonia, či v předchozích sestavách, například s uskupením Tour de Force s Janem Hammerem, Anthonym Jacksonem, Stevem Gaddem a Mingem Lewisem, s mezinárodně proslulým triem s virtuózními kytarovými kolegy Johnem McLaughlinem a Paco de Luciou, s triem Rite of Strings, kde hrál Stanley Clarke a Jean-Luc Ponty, nebo se skupinou Return To Forever (RTF) ze sedmdesátých let, v níž se představili také Chick Corea, Stanley Clarke a Lenny White. A zatímco mistrovská technika hry jak na akustickou, tak na elektrickou kytaru, zajistila Di Meolovi královský post mezi přívrženci hmatníku, slétajícími se pravidelně na jeho koncerty, hloubka jeho kompozic spolu s oduševnělostí a neoddělitelnou působivostí jeho kytarového výrazu mu získaly nekonečné šiky fanoušků celého světa i za hranicí šesti strun.

Pianista Gonzalo Rubalcaba je držitelem čtyř cen Grammy, na osm jich byl nominován. Získal cenu Palmar D’Or Hudební akademie v Paříži, trofej nejlepšího instrumentalisty a čestný klíč od švýcarského Lugana, cenu pro nejlepšího interpreta za alba „Suite 4y20“ a „Rapsodia“ od Asociace hudebních kritiků v Japonsku, která byla poprvé udělena jednomu a témuž umělci dvakrát po sobě. Jako projev uznání za výjimečný přínos na poli jazzu jej Leaders Circle z Jazz Organization v San Franciscu poctili titulem „2001 Leaders Circle Laureate“. ASCAP Foundation mu v roce 2008 udělila ocenění „Vanguard Award” pro skladatele a klavíristu, jehož novátorská a jedinečná hudební tvorba vytyčuje nové jazzové směry. Umění Gonzala Rubalcaby se vyvíjí a stále nalézá inspiraci v afrokubánském odkazu. V roce 2009 vydalo Blue Note Record jeho album „Avatar,“ inspirativní výběr původních skladeb vzniklý za přispění Gonzalova mladého a talentovaného souboru New Quintet. Zatím jeho poslední album vyšlo v roce 2010 pod názvem „Fé“. Bez ohledu na zpracovaný žánr Rubalcabova budoucí tvorba bude vždy melodická, rytmická a bezprostřední. Daří se mu přetvářet každodenní stránky našich životů do čehosi krásnějšího a povznesenějšího.

 

Vstupenky na koncert jsou k dostání v síti Ticketpro a www.jmw.cz. Koncert uvádí P&J Music v partnerství s Hlavním městem Praha a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR v rámci koncertní série Jazz Meets World. Začátek: 20 hodin. Více info na www.jmw.cz.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Al Di Meola

ValentinskaPraha (321 metrů)

The Emblem HotelPraha (362 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (385 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (510 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (526 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (945 m)