Platonov

Platonov

Adresa:

Praha 1, Karlova 26

Termín: 30.9.2020 v 19:30 hod. (středa)

30září středa 19:30

Žánr: divadloklasickédrama

Umělci: Renáta MatějíčkováPetr KultMatylda KönigováFilip JášaAnežka Šťastná


Vše se odehrává během narozeninové oslavy, při níž se schází provinční honorace na zadluženém venkovském sídle, které je nakonec prodáno v dražbě. Hybatelem dramatu je typický skeptický antihrdina, venkovský učitel Platonov, který si uvědomuje svou zbytečnost a prázdnotu vlastní existence, ale není schopen najít žádné východisko. Je to hra o osamělých lidech, kteří se snaží uniknout nudě a pocitům viny z promarněných životních příležitostí. Proto unikají z reality a žijí svůj život jako nekonečný mejdan, na němž se chtějí „ubavit“ k smrti. Platonov je krutá fraška, nad níž se vznáší přízrak sebevraždy.

První celovečerní hra A.P. Čechova, kterou napsal v roce 1878, kdy se jako osmnáctiletý student taganrožského gymnázia pokoušel zvládnout těžké latinské kompozice a složit maturitu. Jeho rozsáhlé drama, které spíš připomíná román v dialozích, prozrazovalo však známky velkého a spontánního dramatického talentu. Divadelní premiéry se však Platonov dočkal až ve třicátých letech a teprve v sedmdesátých letech se začala objevovat řada jeho divadelních a filmových verzí. Režisér Jakub Korčák se ve své adaptaci pro absolventský ročník soustředil na osudy mladých postav, zkoncentroval děj do jediného prostoru a domyslel některé načrtnuté motivy, které známe z pozdějších Čechovových dramat.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Platonov

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (114 metrů)

ValentinskaPraha (174 metrů)

The Emblem HotelPraha (202 metrů)