5. setkání

5. setkání

Adresa:

Praha 2, Karlovo náměstí 23

Termín: 10.9.2020 28.9.2020
Vstupné:

60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč

10zář - 28zář celý den

Žánr: výstavyumění studenti malba ilustrace socha grafika současné umění praha podzimní výstavy


Výstava žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy, Praha 7, Šimáčkova 16 nese název "5. SETKÁNÍ".  Je to již popátém co se škola potká s návštěvníky v Galerii ve věži Novoměstské radnice.

Výstava je rovněž setkáním tří výtvarně pedagogických přístupů, které se v něčem doplňují a v jiném vytváří příjemný vizuální kontrast. Základem výstavy jsou práce vytvořené v období posledních dvou let. Práce odráží výtvarné zkušenosti dětí různého věku.

Na výstavě je prezentována syntéza motivů a témat zpracovaných nejrůznějšími výtvarnými technikami a mnohá témata jsou součástí větších projektových celků. Téma přírody je představeno formou kašírovaných plastik zvířat, ale i v podobě ilustrací k bajkám. Portrét s příběhem, který představuje významné osobnosti a jejich atributy, je proveden technikou linorytu. Malbou je zachyceno téma architektury, kdy architektura, viděná z okna, tvoří pozadí pro zátiší a vzniká tak zajímavé propojení mezi interiérem a exteriérem. Koláž dlaždic sestavená do paneláku, zobrazuje podobu soukromého prostoru za anonymní šedou fasádou. Projekt "Na počátku bylo/je?"nám ukáže práci se slovem a znakem za použití graffiti šablon. Je tu i ukázka z kolekce grafik, kterými se škola prezentovala na Mezinárodní výstavě Lidice 2019.

Již tradičně jsou součástí výstavy i grafiky žáků partnerské školy Aomori City Board of Education z japonského města Aomori. Výstava je součástí prezentací školy u příležitosti oslav 70. výročí jejího založení.

Otevírací doba: úterý - neděle 10 - 18 hod, mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

Během EHD 2020 od 12. do 20. září 2020 otevřeno 10 - 20 hod

Během EHD 2020 od 12. do 20. září 2020: zvláštní vstupné: plné 40 Kč, snížené 25 Kč, rodinné 100 Kč

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 5. setkání

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (283 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (806 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (1 026 metrů)