Přejít na stránky Ticketpro.cz

Mladí ladí jazz 2012

Adresa:

Praha 5, Ke Sklárně 15

Termín: 13.4.2012 3.5.2012

13duben čtvrtek 01:00

Žánr: festivaljazz křest soutěž


Mladí Ladí Jazz je mezinárodní jazzový festival, jenž navazuje na tradici jazzové hudby v českém prostředí a snaží se ji obnovit jako běžnou složku kulturního života české společnosti.

Mladí Ladí Jazz je mezinárodní jazzový festival, jenž navazuje na tradici jazzové hudby v českém prostředí a snaží se ji obnovit jako běžnou složku kulturního života české společnosti.

#160;

Primárním cílem festivalu je návratit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Jedním ze základních problémů, proč mladí lidé neposlouchají pravidelně jazz, je cenová politika klubů, které jsou primárně zaměřeny na turistickou klientelu. Cena vstupného i nápojů se pak dalece pohybuje za finančními možnostmi studentů.

Mladí Ladí Jazz též nabourává často existující stereotyp, kdy je jazz vnímán jako příliš složitá hudba, které mladí lidé z větší části nerozumí a je jim vzdálená. Naopak, festival chce tuto hudbu ukázat v celé její pestrosti a kráse.

Oba tyto trendy dle našeho názoru ochuzují pražskou hudební scénu a vedou k tomu, že interpreti ztrácejí kontakt s domácím publikem a zejména právě s mladou generací, což ve výsledku poškozuje i interprety samotné.

Důležitým aspektem projektu je též podpora mladých interpretů, kteří jsou cíleně zařazováni na program festivalu. To jim umožňuje se prezentovat před širokou veřejností a zároveň seznámit české publikum s kvalitní a nápaditou hudbou jakou jazz je, za pomocí jejich inovativního přístupu. Základním stavebním kamenem podpory rozvoje mladých talentů je pak soutěž o Cenu Metropolitní univerzity Praha, jejímž cílem je finančně podpořit nahrání debutového alba vítězovi soutěže.

Mladí Ladí Jazz je tedy nejen hudebním festivalem, ale též iniciativou, která má za cíl podporu jazzu v České republice. Snažíme se zapojit co největší spektrum kreativních mladých lidí na tomto projektu a učinit z Mladí Ladí Jazz snahu bytostně vlastní celé komunitě. Jakoukoli podporu příznivců jazzové hudby či prostých nadšenců pro dobrou věc více než vítáme!


13.duben
20h JAZZTIME, Krakovská 19, Praha 1

20. duben
19h PALÁC AKROPOLIS, Kubelíkova 27, Praha 3

26. duben
20h JAZZDOCK, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5

3. květen
21h LUCERNA MUSIC BAR, Vodičkova 36, Praha 1

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mladí ladí jazz 2012

VIPliving HouseboatPraha (1 036 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 777 metrů)

Villa Seven HillsPraha (2.1 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (3.2 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (1 776 m)