Přejít na stránky Ticketpro.cz

Unkle Sounds

Adresa:

Praha 5, Ke Sklárně 15

Termín: 11.5.2012

11květen čtvrtek 01:00

Žánr: rockpopfestivalelektrofilm


UNKLE, ikona britské nezávislé scény se vrací do Prahy v unikátním audio vizuálním projektu UNKLE Sounds!

UNKLE, ikona britské nezávislé scény se vrací do Prahy v unikátním audio vizuálním projektu UNKLE Sounds!

UNKLE Sounds vystoupí se svou velkolepou audio vizuální show v pátek 11. května v pražské MeetFactory. Britský projekt UNKLE a jeho zakladatel James Lavelle patří bezesporu mezi to nejzajímavější, co se objevilo na mezinárodní elektronické scéně. Ve své tvorbě od počátků kombinují elektroniku s prvky downtempa, trip hopu a rocku. Po loňské koncertní premiéře se do Prahy James Lavell vrací s unikátním projektem UNKLE Sounds, se kterým se poprvé představil v roce 2011 na legendárním britském festivalu Reading. Hudební mozaiku DJ setu Jamese Lavella složeného z hitů a remixů UNKLE doplní unikátní projekce Dougha Fostera na speciální LED obrazovce. UNKLE Sounds přiveze velkolepou audio-vizuální show, která bude beze sporu patřit k nejsilnějším událostem jarní klubové sezóny!

Zakladatelem UNKLE je James Lavelle, majitel labelu Mo' Wax, který se stal v devadesátých letech středobodem vycházejících stylů downtempo a triphop.Bez nadsázky můžeme říct, že UNKLE, respektive jejich lídr James Lavell se výraznou měrou podílel na definování elektronické hudby. První album Psience Fiction vyšlo v roce 2008 a jako producent se na něm podílel slavný DJ Shadow. Na albu hostovaly hvězdy alternativní scény Tom York (Radiohead) a Richard Ashcroft (The Verve). Deska sklidila obrovský úspěch mezi fanoušky i uznání ze strany hudebních kritiků a singl Rabit in your Headlights se stal velmi úspěšným i mimo alternativní scénu, vysílala ho i hudební stanice MTV.

Po úspěchu první desky se UNKLE, už bez dje Shadowa, začali věnovat práci na remixes vlastních i pro dalších kapely a projekty. K práci na další desce přizval James Lavelle Richarda Filla a společně dodnes tvoří jádro projektu UNKLE. Druhá deska s názvem Never, Never, Land vychází v roce 2003, odráží atmosféru protiválečných protestů a opět se na ní podíleli hvězdní hosté v čele s Ianem Brownem, Joshe Hommem (Queens of the Stone Age), Robertem Del Naja aka 3D (Massive Attack) nebo Garym Manny quot;Mani quot; Mounfieldem (Primal Scream). V roce 2007 vychází deska War Stories, na které si James Lavell premiérově vyzkoušel i roli zpěváka. Singl Burn My Shadow Away dosáhl na youtube magické hranice milionu zhlédnutí. Na dalším albu Where Did The Night Fall z roku 2010 se ve své tvorbě definitivně přiblížili k silnému kytarovému zvuku, což potvrzovali na svých živých vystoupeních. Na druhou stranu odklon od elektroniky se nekonal, spíše se jen rozvinula škála hudebních výrazů, kterými UNKLE dokážou pohltit publikum. Mezi jednotlivými studiovými alby vyprodukovali James Lavelle a UNKLE desítky remixů a skladeb, z nichž mnoho bylo použito do filmových a herních soundtracků (např. filmy Bournův Mýtus, Pláž, Twilight sága a další), v televizních pořadech (mimo jiné oblíbený automobilový pořad Top Gear) a při dalších příležitostech.

UNKLE je fenomén, který už dávno nestojí na okraji alternativní scény, ale zároveň si dokázal zachovat originální a autentický zvuk, který oslovil miliony fanoušků po celém světě!

Video UNKLE Sounds

http://www.youtube.com/watch?v=pNr9jcI8HqU

Video Burn My Shadow Away

http://www.youtube.com/watch?v=D-0aAxaQ2wo

Video Rabbit in your Headlights

http://www.youtube.com/watch?v=cud_k9f6tqk

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Unkle Sounds

VIPliving HouseboatPraha (1 036 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 777 metrů)

Villa Seven HillsPraha (2.1 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (3.2 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (1 776 m)