Please The Trees, support: Hissing Fauna

Please The Trees, support: Hissing Fauna

Adresa:

Praha 1, Na Poříčí 26

Termín: 30.7.2020

30červenec čtvrtek 20:00

Žánr: koncertykoncert hudba

Umělci: Please The Trees


Please The Trees jsou pražsko-táborská smečka dobrodruhů, která svými chytlavými melodiemi a strhujícími koncerty neúnavně hýčká publikum už přes čtrnáct let. Mají za sebou několik koncertních turné po světě, včetně pěti amerických, během nichž natočili tři alba z pěti ve své diskografii. Za dvě z nich obdrželi mimo jiné hudební ceny Anděl a Apollo. Poslední nahrávkou je deska Infinite Dance z roku 2018. V témže roce absolvovali evropské turné v roli předkapely legendárních Mudhoney. V poslední době spolupracují také s tanečním souborem 420PEOPLE, sborem seniorů Elpida a jsou autory hudby k divadelní adaptaci hry Romeo a Julie v pražském divadle ABC.

Málokterá česká kapela se zasloužila tolik o pokládání a řešení environmentálních otázek,  jako právě PTT. Několik let vysazují stromy v místech svých koncertů.

Hissing Fauna
Nenápadná devadesátková stálice indierocku. Jeden rok odehraje sotva jeden koncert, aby ten následující vydala po pěti letech od bezejmenného debutu dlouho rozpracovanou a odkládanou druhou desku Youth. Směs nostalgie a bilancování strachů a ztrát, které už si není třeba vymýšlet a přibarvovat. Další ohlédnutí za minigolfem v dánském letovisku Øster Hurup i pohled do nejisté přítomnosti “středního věku”. Oscilace mezi sebevědomím Youth (It’s over and it’s all right) a obavou, že možná zůstaneme Bitter and cold and forever young. Výtěžky z digitálního prodeje alba jdou na podporu pražského klubu a kolektivu Underdogs’.  

Please The Trees se v roce 2013 stali držiteli prestižní ceny Anděl za nejlepší alternativní album roku. Toto uskupení okolo Václava Havelky III jelo vloni turné po Americe, během kterého stihli natočit album s Chrisem...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Please The Trees,...

Tyn Yard ResidencePraha (723 metrů)

The Emblem HotelPraha (1 139 metrů)

ValentinskaPraha (1 263 metrů)