Letiště X0X0 (Nouzové přistání)

Letiště X0X0 (Nouzové přistání)

Adresa:

Praha 3, nám. Winstona Churchilla 1800/2

Termín: 10.7.2020 12.7.2020
Vstupné:

200/300 Kč

10červenec pátek 17:00

Žánr: rockfestivaljazzelektroambientparty


Letiště, tradiční karneval jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nouzově přistává na pražské střeše! Hlavním pódiem bude letos boutique kino Přítomnost a střecha domu Radost na Žižkově (a samozřejmě myslíme i na afterparty až do ranních hodin, která bude nedaleko v klubu Screenshot).

Program: Pátek: Střecha Radost: 17:00 Anthony Dee Solo 18:00 Schor Fitsch Přítomnost: 22:30 Tryptych 23:30 David Herzig aka Lotus Wash Afterparty Sobota: Střecha Radost: 16:00 Anthony Johns 17:30 Ambitus Přítomnost: 22:30 E Converso 23:30 Marie Pravda Afterparty

Na koho se můžeš těšit? Triptych Z improvizačního Duo Pilot kytaristy Vladimíra Mikláše a bubeníka Dušana Černáka vzniklo připojením baskytaristy Miloše Klápště trio Tryptych. Seskupení využívá prvky jazzu, progresivního rocku, noise music i ambientu, a za pomoci analogových syntezátorů vytváří zajímavé zvukové stěny podepřené živelným i sofistikovaným groovem. Improvizační schopnosti i technická vyspělost členů, společně s nosnými tématy a neotřelými harmoniemi, nechává nahlédnout do subžánru, který je možno definovat jako „dark fusion“.

Tryptych jsou držitelé ceny Tais Awards 2018 v kategorii "Band". E Converso V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující. „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace.“

E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím.Těleso, které z poloviny tvoří studenti Katedry jazzové interpretace brněnské JAMU, prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice. V lednu letošního roku (2014) natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem "Konspirační teorie".

Marie Pravda Jako djka vyrostla v Olomouci, současně ji však jako reprezentantku mladého talentu můžeme slyšet převážně v pražských klubech a různých městech po České republice. Marie se podílí na hudebním obsahu pražského Radio Punctum svým pravidelným guestmixem. Její hudební výběr se nedá jasně vymezit, muzika pro ni totiž nemá žádné hranice. Hypnotické beaty v jejím dj setu tě pohltí, roztančí a přesvědčí, že hudba je nejlepší storytelling.

David Herzig aka Lotus Wash Lotus Wash je spontánní komunikace člověka a stroje. Pilot vesmírné lodi uvězněný ve spárech černé díry. Vedená meditace těla a mysli v zahradě lotosových květů.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

19srpen středa 20:30

31srpen pondělí 20:30

28srpen pátek 20:30

29říjen čtvrtek 19:00

Ubytování v okolí akce Letiště X0X0 (Nouzové...

Žižkovská televizní věžPraha (723 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (1 082 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (1 383 metrů)