Pojď ven

Pojď ven

Adresa:

Praha 1, Smetanovo nábřeží 995/6

Termín: 9.7.2020 23.7.2020
Vstupné:

zdarma

9čvc - 23čvc celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění současné umění grafika praha letní výstavy zdarma


Výstava je pořádána v době, kdy měla Galerie Hollar hostit lucemburský grafický spolek Empreinte – současná situace tomu ovšem nepřeje a výstavu jsme museli posunout do podzimních dní, kdy, věříme, už bude možné mezinárodní projekt uskutečnit.

Díky tomu vznikla výstava, která je věnována krajině. Výstava si neklade za cíl nic víc, než přenést diváka na chvíli mimo město, do přírody, připomenout mu její krásu a především připomenout mezi známými jmény grafiků i autory, o kterých neprávem slýcháme jen zřídka.

Na výstavě tak uvidíte vedle sebe grafické listy jak mladé generace autorů, jako je Zuzana Růžičková, Lenka Falušiová či Eva Vápenková, tak práce Jaroslava Kaisera, Antonína Odehnala, Oresta Dubaye, Matildy Čechové nebo Milady Kazdové.

Část výstavy je věnována dílu a vzpomínce na váženého kolegu, vynikajícího grafika Ivo Křena, který v krajině nacházel mnoho inspirace a vkládal ji do svých velkoformátových mnoha barevných, technicky i umělecky výjimečných linorytů.

VYSTAVUJÍCÍ: MATILDA ČECHOVÁ, OREST DUBAY, OREST DUBAY ST., LENKA FALUŠIOVÁ, HELENA HORÁLKOVÁ, EVA JANÍČKOVÁ, ZDENA KABÁTOVÁ–TÁBORSKÁ, JAROSLAV KAISER, MILADA KAZDOVÁ, MARKÉTA KRÁLOVÁ, IVO KŘEN, ANTONÍN ODEHNAL, JAN OTAVA, LUCIE RAŠKOVOVÁ, JIŘÍ RATHOUSKÝ, ZUZANA RŮŽIČKOVÁ, EVA SENDLEROVÁ, JAROSLAVA SEVEROVÁ, HANA STORCHOVÁ, ANDREA TACHEZY, EVA VÁPENKOVÁ

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pojď ven

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (546 metrů)

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (600 metrů)

ValentinskaPraha (616 metrů)