SOČR & skandinávský jazz

SOČR & skandinávský jazz

Termín: 19.6.2021 v 19:15 hod. (sobota)

19červen sobota 19:15

Žánr: koncertySymfonický orchestr Českého rozhlasusymfonický orchestrorchestrklasika


Jako kurátor jazzových projektů v cyklu SOČRu „Nové horizonty“ jsem rád, že se po­ dařilo prosadit  a domluvit koncert skvělého projektu E.S.T. Trio Symphony. Je sestaven ze zásadních nahrávek tria švédského jazzového pianisty Esbjörna Svenssona (1964–2008). V roce 2016 ho nahrál Royal Stockholm Philharmonic Orchestra a vyšel na CD u renomovaného labelu ACT Music. Veškerou hudbu zaranžoval a řídil Hans Ek.

Dramaturgie jednotlivých částí suity zahrnuje stěžejní skladby E.S.T. Tria jako např. From Gagarin’s Point of View, Seven Days of Falling nebo Serenade for the Renegade. E.S.T. Trio bylo v první dekádě nového milénia považováno bez nadsázky za nejproresivnější a nejinspirativnější soubor nejen na evropské, ale i světové hudební scéně. Značnou popularitu si získalo i u českého publika, a to jednak prostřednictvím vlast­ ních nahrávek, o kterých se v české jazzové komunitě intenzivně debatovalo, ale také svými nezapomenutelnými koncerty nabitými energií. Je velkou hudební událostí, že se podařilo zrealizovat právě tento ojedinělý projekt, který do Prahy přijede osobně řídit dirigent a aranžér Hans Ek. Nebudou chybět ani basista Dan Berglund a bubeník Magnus Öström, oba původní spoluhráči pianisty Esbjörna Svenssona a tvůrci této hudby.

V rámci večera dojde k výjimečnému propojení světových hudebníků s výraznými osobnostmi české jazzové scény.

Tomáš Sýkora

SOČR & E.S.T. Symphony

  • Hans Ek dirigent
  • Dan Berglund kontrabas 
  • Magnus Öström bicí 
  • Tomáš Sýkora klavír 
  • Štěpánka Balcarová trubka 
  • Luboš Soukup saxofon 
  • David Dorůžka kytara

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce SOČR & skandinávský...

Výstaviště HolešovicePraha (1 111 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (2.6 km)

Wellness Hotel STEPPraha (2.7 km)