Jan Gemrot / V čase změny

Jan Gemrot / V čase změny

Adresa:

Praha 1, Masarykovo nábřeží 250/1

Termín: 3.7.2020 23.8.2020
Vstupné:

zdarma

3čvc - 23srp celý den

Žánr: výstavyumění malba současné umění konceptuální umění moderní umění praha letní výstavy zdarma

Umělci: Jan Gemrot


Hyperrealista, konceptuální malíř, vizuální umělec, Jan Gemrot je v současnosti vůdčí osobností české výtvarné scény. Patří k mladé hybné generaci posouvající hranice moderního umění. Své umělecké nadání plně rozvinul na pražské Akademii výtvarných umění, kde exceloval svou diplomovou prací cyklem Únos.

Výstava je koncipována do třech tematických částí. Část první a stěžejní presentuje cyklus explodujících soch a obrazy padajícího sloupu. Tyto malby mají evokovat určitou společenskou katarzi, přeskupení sil a především symbol změny. Zastavení okamžiku exploze v obraze přináší autorovi pocit krásy zmaru, jakéhosi Mementa Mori. Jedním z inspiračních zdrojů malíři byla událost z první světové války, kdy dělostřelecké granáty zasáhly několik Canovových soch.

Druhá sekce výstavy se věnuje třem obrazům pracujících s tématem zkoumání vesmíru. V poslední části se Gemrot zaměřil na figurální obrazy, které
postihují stávající společenské nálady a jevy jako je izolace, úzkost a existencionální osamocení.

Od roku 2011 je Jan Gemrot zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a v dalších významných českých i zahraničních sbírkách. Svými výstavami šokuje a zároveň připoutává pozornost odborné i široké veřejnosti. O jeho dílo je mezi sběrateli mimořádný zájem.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jan Gemrot / V čase...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (236 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (1 048 metrů)

ValentinskaPraha (1 119 metrů)