SOČR: Elina Vähälä hraje Bartóka

SOČR: Elina Vähälä hraje Bartóka

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 1.3.2021 v 19:30 hod. (pondělí)

1březen pondělí 19:30

Žánr: koncertySymfonický orchestr Českého rozhlasusymfonický orchestrorchestrklasika


Spojení středoevropské a francouzské hudby slibuje hostování šéfdirigenta Hamburských symfoniků Sylvaina Cambrelinga. Program uvede skladba Žárlivost, původní, Janáčkem zavržená předehra k opeře Její pastorkyňa. Dramaturgie bude pokračovat Koncertem pro housle a orchestr č. 2. Béla Bartók ho složil krátce před vypuknutím druhé světové války v rodném Maďarsku, pln obav ze sílícího fašismu, před kterým nakonec uprchl do Spojených států. Premiéra díla se konala roku 1939 ještě v amsterdamském Concertgebouw, sólistou byl skladatelův přítel Zoltán Székely.

V Praze se virtuózního sólového partu ujme vynikající finská houslistka Elina Vähäla. Francouzský dirigent zakončí večer hudbou Oliviera Messiaena, jemuž ve své bohaté interpretační kariéře věnuje významný prostor. V Praze uvede jeho duchovní skladbu L’ascension z roku 1933.

  • Leoš Janáček: Žárlivost
  • Béla Bartók: Koncert pro housle a orchestr č. 2 Olivier Messiaen: L’ascension 
  • Sylvain Cambreling dirigent 
  • Elina Vähälä housle

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce SOČR: Elina Vähälä...

ValentinskaPraha (179 metrů)

The Emblem HotelPraha (233 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (244 metrů)