SOČR: Benjamin Grosvenor hraje Brittena

SOČR: Benjamin Grosvenor hraje Brittena

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 8.2.2021 v 19:30 hod. (pondělí)

8únor pondělí 19:30

Žánr: koncertySymfonický orchestr Českého rozhlasusymfonický orchestrorchestrklasika


Dirigentka Jessica Cottis se po úspěšném koncertu na festivalu Pražské jaro vrací k Symfonickému orchestru Českého rozhlasu, aby s ním uvedla program věnovaný anglické hudbě. Zahájí ho Americká předehra, kterou, jak název naznačuje, napsal Benjamin Britten během druhé světové války ve Spojených státech. Poté jeden z nejtalentovanějších britských klavíristů současnosti, Benjamin Grosvenor, zahraje o několik let starší Klavírní koncert od téhož autora, charakteristický svou energií  a vtipem.

Grosvenor, který dílo uvedl mj. na BBC Proms, ve svých osmadvaceti letech spolupracuje  s orchestry, jako jsou např. London Philharmonc Orchestra, Chi­ cago nebo Boston Symphony,  a s dirigenty jako Riccardo Chailly, Kent Nagano či Semjon Byčkov. V Londýně žijící australská dirigentka zakončí večer mistrovskou Symfonií č. 1 Williama Waltona, jejíž provedení publiku slibuje skvělou možnost seznámit se s hudbou tohoto autora.

  • Benjamin Britten: Americká předehra
  • Benjamin Britten: Koncert pro klavír a orchestr, op. 13 William Walton: Symfonie č. 1 b moll
  • Jessica Cottis dirigentka 
  • Benjamin Grosvenor klavír

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce SOČR: Benjamin...

ValentinskaPraha (179 metrů)

The Emblem HotelPraha (233 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (244 metrů)