SOČR: Sokrates Iana Bostridge

SOČR: Sokrates Iana Bostridge

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 1.12.2020 v 19:30 hod. (úterý)

1prosinec úterý 19:30

Žánr: koncertySymfonický orchestr Českého rozhlasusymfonický orchestrorchestrklasika


Ian Bostridge bezesporu patří mezi nejlepší britské lyrické tenoristy současnosti. Jeho doménou jsou písně Franze Schuberta, tvorba Benjamina Brittena i hudba Leoše Janáčka, jehož Zápisník zmizelého natočil na kompaktní disk, a dokonce mu věnoval pozoruhodný televizní dokument. Na pozvání šéfdirigenta Alexandera Liebreicha v Praze provede Sokrata Erika Satieho.

Enigmatický francouzský skladatel přelomu 19. a 20. století dal dílu, možná trochu ironicky, podtitul „symfonické drama“. Skladba na texty Platónových dialo­ gů, určená pro zpěváka a malý orchestr, je poměrně statická a ve výrazu spíše lyrická než dramatická. Program věnovaný francouzské hudbě otevře Ravelova pocta baroknímu mistrovi Náhrobek Couperinův. Večer vyvrcholí provedením skutečně dramatického díla Hectora Berlioze, programní Fantastické symfonie s proslulým Pochodem na popraviště a Sabatem čarodějnic.

  • Maurice Ravel: Náhrobek Couperinův
  • Erik Satie: Sokrates
  • Hector Berlioz: Fantastická symfonie, op. 14
  • Alexander Liebreich dirigent 
  • Ian Bostridge tenor

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce SOČR: Sokrates Iana...

ValentinskaPraha (179 metrů)

The Emblem HotelPraha (233 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (244 metrů)