Bogdan Šutka: Bandurový koncert

Adresa:

Praha 1, Týnská 6

Termín: 26.6.2020
Vstupné:

Zdarma

26červen pátek 19:00

Žánr: koncerty


Bandura je ukrajinský lidový nástroj. Jeho původ zřejmě sahá až do 7. století, ale největšího rozkvětu hra na banduru dosáhla v 15.-18.století. Tehdy krajem chodili potulní hudebníci "kobzaři" a zpívali epické balady o hrdinství kozáků i lidských vztazích v tomto těžkém období. Bandura je mezi ukrajinskými hudebníky stále populární.

A mladý ukrajinský bandurista Bohdan Šutka je tomu nejlepším potvrzením. Přijede do Prahy z Vídně, kde v současnosti studuje, s hodinovým koncertem a prezentací svého nového hudebního alba "Bohdan Šutka. Na banduru". Kdy: příští pátek, 26. června Kde: Týnská literární kavárná, Týnská 6, Praha 1, venkovní zahrádka nebo salónek (v případě špatného počasí) Vstup zdarma. Po koncertě bude následovat prezentace posledního tíštěného čísla časopis Navýchod, který přechází do digitální podoby.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce