Dan Tepfer: Golbergovy variace

Dan Tepfer: Golbergovy variace

Termín: 22.11.2020
Vstupné:

600 – 1500 Kč

22listopad neděle 19:00

Žánr: koncertyhudba koncert praha vážná hudba klasika modernizace

Umělci: Dan Tepfer


Na 15. ročník festivalu Americké jaro se po dvou letech vrací skladatel a klavírista Dan Tepfer. V České republice poprvé představí svůj projekt Goldbergovy variace. Tento program kombinuje třicet původních Goldbergových variací spolu s třiceti improvizacemi založenými na velkolepém díle J. S. Bacha.

Dan Tepfer fascinujícím zpúsobem přibližuje jedno z nejkomplexnějších děl klasického kánonu. Lidé, kteří považují Bachovu hudbu za nedotknutelnou, by si měli pamatovat Stravinského slova adresovaná kritikům jeho neobarokních kompozic: „Vy respektujete, ale já miluji.“ Pokud jde o Tepfera, říká: „To, co dělám, je rozhodně láska. Místo nahrávání Goldbergových variací a psaní dlouhých textů o tom, co pro mě znamenají, svůj vztah vyjadřuji v samotné hudbě svými improvizacemi.“ Goldbergovy variace v mnoha posluchačích vyvolávají údiv. To, co se zdá jako šílený nápad, funguje tak skvěle. Mnoho lidí tato zkušenost přiměje k přehodnocení pojmů žánrů – hudba nemusí být nutně klasická nebo jazzová, někdy to může být jen úžasná hudba.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dan Tepfer: Golbergovy...

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)