Nostalgie jako avantgarda / Pragovka Gallery Rear

Nostalgie jako avantgarda / Pragovka Gallery Rear

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 28.6.2020 27.8.2020
Vstupné:

Dobrovolné

28čer - 27srp celý den

Žánr: výstavyprohlídkavernisáž


V Pragovka Gallery Rear můžete zhlédnout výstavu Nostalgie jako avantgarda (pokus o romantismus v současné sekulární společnosti). Zahájení proběhne v neděli 28. 6. 2020 v 18:00 v rámci akce Vernisáže / Nostalgie jako avantgarda / Erinnerungsinseln. Dětský program vernisáže, jako novinka, proběhne už od 14 h.

Vystavujícími jsou: Adam Kašpar, Alžběta Josefy, Matěj Kolář, Julia Koudela Hansen Löve, Ondřej Maleček, Vilma Prázná.

Kurátorkou výstavy je Hana Šauerová.

Výstavní projekt Nostalgie jako avantgarda představuje výběr děl šesti umělců mladší a nastupující střední generace, kteří do oblasti umění vstupují nevázaně, zcela nezávisle na vizuálním světě rychle se střídajících trendů. Témata jejich děl se primárně neopírají o módní sociální, genderová, ekologická či politická témata propíraná ve virtuálním prostoru mediálního fóra, ale jejich přístup k umění vychází přirozeně z reflexe žité reality a jejich vnitřního prožívání. Z jejich děl je cítit nostalgie, která pramení z jejich společné touhy vytvářet si silná a dlouhodobá osobní pouta ke konkrétním věcem, místům, přírodě. Tento romantický návrat na pozadí své vlastní zkušenosti a prožitku, znovuprožívání již objeveného, lze vnímat jako přirozenou reakci na pocit nejistoty z toho čím dnešní člověk skutečně je, kam směřuje a kde jsou jeho kořeny.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

  • 28. 6. Vernisáž, performance Matěje Koláře
  • 16. 7. Dolce far niente/ komentovaná kurátorská prohlídka výstavou
  • 30. 7. Dolce far niente
  • 13. 8. Dolce far niente
  • 27. 8. Dernisáž výstavy

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury a Městskou částí Praha 9.

Galerie a muzea - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Nostalgie jako...

Wellness Hotel STEPPraha (2.2 km)

Sportovní centrum OlšankaPraha (4.9 km)

Žižkovská televizní věžPraha (5.4 km)