David Dorůžka New Trio

David Dorůžka New Trio

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 27.7.2020 v 20:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

Na sezení 270 Kč, na stání 170 Kč.

27červenec pondělí 20:00

Žánr: koncertyjazzblues


Do svého nového tria Dorůžka přizval dva velmi nadějné mladé hudebníky současné česko-slovenské scény: kontrabasistu Petera Kormana a bubeníka Marka Urbánka.

David Dorůžka je často označován jako jedna z vůdčích postav české jazzové scény, je aktivním profesionálním hudebníkem od svých čtrnácti let a má za sebou vystupování po celém světě, spolupráci s řadou světových jmen a dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. V minulých sezónách byl Dorůžka zaneprázdněn účinkováním na Islandu, ve Francii, Německu, Belgii, Holandsku, Polsku a dalších zemích.

Své nejnovější CD Autumn Tales vydal Dorůžka na sklonku roku 2016 a obdržel za ně již počtvrté cenu Anděl za CD roku v kategorii Jazz&Blues. Na albu, hodnoceném jako „nejlepší česká jazzová deska roku 2016” stanicí Český rozhlas Jazz a jako „mistrovské dílo” serverem lidovky.cz, se Dorůžka vrací zpět k triovému formátu. CD obsahuje pět Dorůžkových nových skladeb, doplněných melodiemi vycházejícími z židovské písňové tvorby, skladbou Bohuslava Martinů ve vlastní úpravě, a dokonce i jedním meziválečným jazzovým šlágrem.

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce David Dorůžka New Trio

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)