Byl jednou jeden uprchlík

Byl jednou jeden uprchlík

Adresa:

Praha 8, Prvního pluku 2

Termín: 19.6.2020

19červen pátek 18:30

Žánr: ostatní akceslam poetrydiskuzepolitikauprchlictvíČlověk v tísni


Slam poetry vystoupení s exkluzivními texty mají na starost mistři slova Tukan, Tim Postovit a nová tvář scény - Večerka.

Jaká je realita uprchlických táborů v Africe, Asii a na blízkém východě? Jaké jsou příběhy jejich obyvatel? Jakým výzvám čelí a jak je překonávají? Jakou mají před sebou budoucnost?

Novinář a fotograf Jirka Pasz dokumentoval život lidí prchajících před nebezpečím na řadě míst světa a přinese osobní svědectví o současné situaci. Společně se vydáme na cestu do Zambie, Thajska, Iráku nebo na ukrajinskou frontu.

O situaci a stavu lidských práv lidí na útěku se budeme bavit i s ředitelem Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s. JUDr. Martinem Rozumkem a Šárkou Antošovu, specialistkou na migraci z Amnesty International ČR, která se pomoci migrantům a uprchlíkům věnuje již více než 10 let.

O další pohled se postará Pavlína Milionová, která pracuje pro Člověk v tísni jako programová koordinátorka – Syrské mise. Přímo z tohoto regionu má mnoho zkušeností, které s námi bude sdílet.

Na závěr nás čeká koncert skupiny The Brownies sjednocující mnoho žánrů, a vy se můžete těšit na soul, latinskoamerický jazz, swing, reggae, blues.

Harmonogram večera:

  • 18:30 Zahájení večera 
  • 18:45 Slam poetry vystoupení performera Tukana, Tima Postovita a Večerky
  • 19:15: Diskuse s představiteli Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., Amnesty International ČR, Člověk v tísni a fotografem Jirkou Paszem
  • přestávka
  • 20:30 koncert The Brownies

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Byl jednou jeden...

Hotel FlorencPraha (167 metrů)

Hotel MuchaPraha (218 metrů)

Botanique Hotel PraguePraha (294 metrů)