Jiří Suchý, Honza Homola / Pelmel

Jiří Suchý, Honza Homola / Pelmel

Adresa:

Praha 1, Štěpánská 47

Termín: 3.6.2020 27.6.2020

3čer - 27čer celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění současné umění fotografie grafika praha jarní výstavy

Umělci: Jiří SuchýJan Homola


Výstava představuje dvě výrazné multimediální osobnosti, Jiřího Suchého a Jana Homolu.

"Napadlo mě to loni, když se pan Jiří Suchý, jehož tvorbu dlouhá léta velice obdivuji, pochvalně vyjádřil k obrazům mého art partnera Jana Homoly, s nímž máme společný projekt Art332. Jako jeho kurátorku mě velice potěšilo, že pan Suchý navštívil naší výstavu, setkal se s Janem a osobně si vyměnili grafiky. Shodou okolností se to odehrálo na jednom z nejkrásnějších výstavních  míst - v Galerii 1, o níž se pan Suchý vyjádřil s velkým obdivem.

Výtvarná tvorba obou autorů spolu bezvadně koresponduje, oba ve svém díle sondují lidské osudy po svém, s fantazií, vtipem, nadsázkou a jejich rukopis je velice osobitý a poznatelný. Věřím, že výstava bude mít u návštěvníků velký úspěch, neboť průřez tvorbou zakladatele legendárního Semaforu a kultovní osobnosti naší kulturní scény Jiŕího Suchého a výrazného reprezentanta punkrocku, muzikanta, dobrodruha, skejťáka, spoluzakladatele kapely Wohnout a velice osobitého výtvarníka Jana Homoly jistě zaujme a osloví.

Výstava se jmenuje PELMEL, protože i celoživotní artový projev obou pánů není jednostranný, pohybují se v různých sférách umění, je to tedy všehochuť života," říká kurátorka umění Renáta Mužíková.

Výtvarník a fotograf, spoluzakladatel kapely Wohnout.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jiří Suchý, Honza...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (628 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (725 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (965 metrů)