Rozladěné držky | work-in-progress

Rozladěné držky | work-in-progress

Adresa:

Praha 1, Klimentská 16

Termín: 12.6.2020
Vstupné:

120 Kč

12červen pátek 20:00

Žánr: divadloloutkovépro dětitaneční


Performerky Rozálie Havelková a Anežka Hessová toho mají hodně společného. Obě hrají na akordeon a část svých životů prožily v cirkuse. Anežka studovala v Indii kathak a Róza ve Španělsku flamenco. Anežka vytváří taneční a divadelní přestavení a také představení pro děti. Vyrůstala v maringotce a v cirkuse strávila své rané dětství. Róza profesionálně zpívá swing s jazzovým big bandem, hraje šansony na svůj starý akordeon, příležitostně se věnuje herectví a k cirkusu utekla až jako dospělá.

Rozladěné držky jsou syntézou několika světů, pohledů, názorů. Scénická mixáž klasického indického tance kathak a flamenca obohacená o poetiku nového cirkusu, nonverbálního a loutkového divadla, stejně tak i eklekticizmus tanečního stylu vogue vychází z autentických příběhů performerek. Vypráví naivní a trochu fantastický příběh o odchodu k cirkusu jako aktu puberťácké rebelie. Příběh o odvážném vykročení do neznáma, odvaze splnit si svůj sen a následné deziluzi.

Cesta, cesta, cesta. (Únik.) Před čím? Před pocitem vykořenění. Nebo naopak před pocitem přílišného ukotvení ...ve městě, v práci, v lidech. Je možné před tím vším utéct? Je možné se o to pokusit? A neznamenalo by to utéct před sebou samotnou?

Hrají: Anežka Hessová, Rozálie Havelková
Režijní spolupráce: Roman Poliak
Režijní supervize: Ondřej Havelka

__________________________________________________


P.S.: Hrajeme naživo! Kdyby došlo ke znovuzavedení opatření kvůli #COVID19, budeme pro vás představení rádi streamovat.

#delacita #kathakCZ

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

30říjen pátek 19:00

Pomáda

, Jungmannova 9 Divadlo

14listopad sobota 20:00

Ubytování v okolí akce Rozladěné držky |...

Tyn Yard ResidencePraha (565 metrů)

The Emblem HotelPraha (933 metrů)

ValentinskaPraha (1 050 metrů)