Otevřená výzva pro afročeské tvůrce/tvůrkyně v oblasti umění a aktivismu

Otevřená výzva pro afročeské tvůrce/tvůrkyně v oblasti umění a aktivismu

Adresa:

Praha 5, Ke Sklárně 15

Termín: 31.5.2020

Žánr: ostatní akceotevřená výzva výtvarné umění design architektura literatura


Výzva pro afročeské umělce a umělkyně působící v oblasti výtvarného umění, designu, architektury, literatury a dalších tvůrčích směrů, a/nebo aktivistky/aktivistky žijící a působící v České republice vznikla ve  spolupráci londýnského uměleckého a kurátorského kolektivu Languid Hands, platformy Display – Sdružení pro výzkum a kolektivní praxi a rezidenčního programu uměleckého centra MeetFactory. Tato otevřená výzva reaguje na nestabilní situaci v oblasti umění, kultury a aktivismu přetrvávající na pozadí globální pandemie a post-pandemických vizí naší budoucnosti. Program si klade za cíl podpořit afročeskou uměleckou a aktivistickou komunitu a dále rozvíjet její potenciál.

Rezidence chce poskytnout větší viditelnost autorům a autorkám výtvarných děl či psané tvorby či aktivistům a aktivistkám a dalším umělcům a umělkyním, jejichž práce není dostatečně zastoupena v oblasti kultury a umění. Vybraní tvůrci a tvůrkyně dostanou příležitost podílet se na veřejném programu galerie Display ve formě workshopů, projekcí, představení, diskuzí atd. s komplexní podporou ze strany kurátorského kolektivu galerie Display a za mentorské asistence sdružení Languid Hands.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Otevřená výzva pro...

VIPliving HouseboatPraha (1 036 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 777 metrů)

Villa Seven HillsPraha (2.1 km)