LIVE stream - Filmový festival „Czech That Film

LIVE stream - Filmový festival „Czech That Film"

Adresa:

LIVE stream

Termín: 27.4.2020 7.6.2020

27dub - 7čer celý den

Žánr: live stream online festival


Filmový festival „Czech That Film" začal v pondělí 27. 4. 2020 - navzdory koronavirové pandemii. Letošní devátý ročník probíhá ve znamení zásadní proměny. Všechny filmy budou pro americké publikum postupně k vidění výhradně prostřednictvím internetu, a to v rámci několika následujících týdnů. Původní dvacítka měst Spojených států amerických a Kanady, ve kterých se měl festival konat, se nyní „díky“ koronaviru značně rozšíří, a výběr šesti českých filmů tak zhlédnou diváci v celé Americe. Přehlídku organizují Česká centra a Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci se svými zahraničními zastoupeními a partnery.

Ve spolupráci s VOD (Video on Demand) platformou Dafilms se na stránkách festivalu každý týden objeví 1 film z výběru, který si bude možné po zaplacení poplatku přehrát. Prvním promítaným snímkem se stal snímek Staříci (Old-Timers), který je doplněn krátkým rozhovorem s režiséry Martinem Duškem a Ondřejem Provazníkem. V dalším dramaturgickém plánu figurují tituly Karel, já a ty (rež. Bohdan Karásek), Klec (rež. Jiří Strach), Na střeše (rež. Jiří Mádl), Přes prsty (rež. Petr Kolečko) a Hra (rež. Alejandro Fernández Almendras).

V průběhu uplynulých let navštívilo každoročně festival 6 000 lidí, a to v rámci všech přehlídkových míst.

Program přehlídky/ termíny uvedení jednotlivých snímků:

• Staříci (27. 4. – 3. 5.)
• Karel, já a ty (4. – 10. 5.)
• Klec (11. – 17. 5.)
• Na střeše (18. – 24. 5.)
• Přes prsty (25. – 31. 5.)
• Hra (1. – 7. 6. )

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce