LIVE stream - Les Divadlo na Vinohradech

LIVE stream - Les Divadlo na Vinohradech

Adresa:

LIVE stream

Termín: 20.4.2020

20duben úterý 14:00

Žánr: divadlokomedie live stream online


U klasických komedií máme často problém: dnes nám není příliš jasné, co je na nich vlastně k smíchu. Smích doprovázející komedii je totiž očistný, smíchem se zbavujeme obav a strachu z toho, co nás tísní, trápí a děsí.

Živý stream sledujte zde

V klasické společenské komedii A. N. Ostrovského je dnes opravdu čemu se osvobodivě smát. Panství stárnoucí statkářky Gurmyžské je přímo prosyceno obavami jejích poddaných; ty se projevují nám tak důvěrně známým pokrytectvím, dvojí pravdou cynismem, kariérismem a chrapounstvím. Les kolem sídla majitelky panství je postupně pod cenou prodáván nastojato a proměňuje se v hektary pařezů, ale předstírá se prosperita a odpovědné hospodaření. Kšeftuje se se vším, i s láskou a s manželstvím – ale samozřejmě pod těmi nejsvětějšími mravními hesly. Vykukové, kteří se vzájemně chtějí ošulit, nepředstírají svou kompetenci, ale naopak primitivní lidové bodráctví a velkodušnou tupost. A vychází jim to, dokud sem osud nezavane dva nezaměstnané komedianty.

Patetický tragéd Nešťastlivec se pohádal snad už se všemi divadelními řediteli; žádný z nich nedokázal ocenit jeho talent. Obskurní bavič Šťastlivec propil své kostýmy a rekvizity a nikdo se jeho jalovým žertům dávno nesměje. A právě jim dvěma přisoudil geniální ruský komediograf úkol odhalit skutečné poměry na panství, zveřejnit je a vytvořit alespoň na krátkou chvíli možnost, že se svět, v němž jsou hodnoty naruby, obrátí zase lícem nahoru.

Jako každá správná komedie končí Les svatbou. Můžeme sice právem pochybovat, že se tentokrát k sobě dostali ti praví dva zamilovaní, nemůžeme však zpochybnit, že smích nás na chvíli zbaví obav z tísně života mezi pařezy.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce

14říjen středa 19:00

4listopad středa 19:00

20říjen úterý 19:00

5říjen pondělí 19:00