Salon Tchécoslovaque / Současná česká a slovenská malba

Salon Tchécoslovaque / Současná česká a slovenská malba

Adresa:

Praha 6, Technická 6

Termín: 25.5.2020 10.8.2020
Vstupné:

zdarma

25kvě - 10srp celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění současné umění malba krajina portrét praha zdarma jarní výstavy


Na výstavě se představuje výběr malířských talentů z Čech a Slovenska, zahrnující širokou škálu přístupů: abstrakci, figurální realismus, krajinomalbu, monochromii, konceptuální přístupy, komiksovou stylizaci či odkazy do světa počítačových her a sociálních sítí. Přestože název výstavy evokuje uměleckou scénu v celé její šíři, expozice se omezí pouze na prezentaci žen-malířek. Muži jsou záměrně vynecháni.

„Na velkých skupinových výstavách nebo v dlouhodobých programech institucí bývají prezentovány zástupy mužských umělců, ženy se však objevují sporadicky, mnohdy jsou zcela opomenuty. Podobný nepoměr panuje také v pedagogických sborech uměleckých škol. Rozhodl jsem se tuto asymetrii v ironickém gestu vyvážit výstavou, na níž pro změnu budou opomenuti muži,“ říká kurátor Galerie NTK a autor koncepce výstavy Milan Mikuláštík.

Výstava „Salon Tchécoslovaque: Současná česká a slovenská malba“ se tak vedle média malby zabývá neméně důležitými aspekty moci a nerovností ve fungování institucionálního pozadí uměleckého provozu. Mikuláštík podobnou výstavu zorganizoval – rovněž v NTK – již v roce 2012, tehdy nicméně pouze s obrazy českých umělkyň.

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Salon Tchécoslovaque /...

Vila LannaPraha (1 129 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (1 682 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (2.4 km)