Přejít na stránky Ticketpro.cz

Spitfire Company: Bad Clowns

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 29.5.2012

29květen čtvrtek 01:00

Žánr: divadlo


  Ve dnech 1. a 2. května 2011 se uskuteční nejnovější produkce divadelní skupiny Spifire Company pod názvem Bad Clowns.

Spitfire Company : Bad Clowns ( pražská premiéra)

Ve dnech 1. a 2. května 2011 se uskuteční nejnovější produkce divadelní skupiny Spifire Company pod názvem Bad Clowns. Soubor navazuje na své úspěšné projekty odehrané v pražském Paláci Akropolis, jako jsou Svět odsouzencův, Unicorn, Hlas Anne Frankové a Chaplinův Proces. V představení Bad Clowns je rozvinuta a prohloubena poetika vizuálního a fyzického divadla, za kterou byla skupina několikrát oceněna doma i v zahraničí. První dva květnové večery slibují mimořádný zážitek, není totiž pochyb o tom, že soubor Spitfire Company patří k nejzajímavějším a nejoriginálnějším tvůrcům fyzického divadla v České republice.

Syžet hry je postaven na jednoduchém příběhu a triviální situaci. Nejdůležitější je čas, ve kterém se příběh utváří. Postavy v Bad Clowns jsou lidé, kteří přežili atomový výbuch. Sdílí spolu s ostatními jeden sklepní prostor a nemůžou kvůli radiaci vyjít ven. Jediná zábava v tomto nekonečném čase je prohlížení si starých novin, časopisů, knížek a vytváření si vlastních mýtů. Jeden z největších mýtů je, že nadejde nový čas, přijde zachránce a ukáže jim cestu. Proto Bad Clowns sepisují „nová evangélia“, aby byli na tuto změnu připraveni. Ve výsledku není rozpoznatelné, co má a co nemá vysokou hodnotu. Klasická hierarchie hodnot věcí se rozrušuje.

Netradiční pojetí inscenace Bad Clowns v režii a dramaturgii Petra Boháče vás bude bavit. Diváci se mohou těšit na zajímavě vykreslené a propracované charaktery postav a na skvělé interprety, kteří je ztvárňují s obrovským nasazením. Velmi originální je scéna, kterou navrhla akademická sochařka Paulina Skavová. Polouzavřený čtvercový prostor a nejrůznější rekvizity zavěšené na jeho stěnách nabízí nespočetné množství akcí a asociací k dění mezi postavami.

Svým novým celovečerním projektem vnáší Spitfire Company na divadelní scénu opět svěží vzduch. Podobné produkce žánru pohybového a fyzického divadla jsou v Čechách stále ještě ojedinělé. Pokud hledáte neobvyklý divadelní zážitek, neváhejte a zamiřte do Akropole na Bad Clowns!

Hrají: Markéta Vacovská, Irena Kristeková, Marina Kantor, Robert Janč, Petr Reif, Petr Vaněk

Režie: Petr Boháč

Pohybová spolupráce:Cecile da Costa

Autor hudby:Jan Kučera, Varhan Orchestrovič Bauer

Light design:Martin Špetlík

Produkce: Aneta Kafková

Scéna a kostýmy:Paulina Skavová

Technologie:Tomáš Kilián

Děkujeme Institutu Jerzyho Grotowského ve Wroclawi, klaunu Enanovi, Gerymu Edwards, Jitce Nejedlé, Martinu Mařákovi, Evě Chudomelové

Divadelní projekt je realizován ve spolupráci s Palácem Akropolis

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Spitfire Company: Bad...

Žižkovská televizní věžPraha (208 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (613 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 603 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (202 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 604 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 412 m)