Hybatelé rezonance: Najponk

Hybatelé rezonance: Najponk

Adresa:

Praha 1, Anežská 12/811

Termín: 16.3.2020 v 19:30 hod. (pondělí)

16březen pondělí 19:30

Žánr: koncertyjazz koncert hudba praha


V osobnosti předního jazzového klavíristy Najponka má česká hudební scéna jednoho z mála interpretů, kteří dokážou svým poetickým projevem vyprávět „příběhy“ srozumitelné širšímu publiku, nejen jazzovým fajnšmekrům. Vychází přímočaře z klasických jazzových kořenů, jež osobitě a bez zbytečných experimentů dokáže zpřístupnit v krystalicky čisté podobě. Najponkova hra vyniká nápaditostí, virtuozitou, hráčským entuziasmem a lehce znějícím, avšak propracovaným frázováním. Těší se pověsti hráče s bezedným hudebním katalogem, v němž vedle tzv. standardů, tvorby současné jazzové generace či instrumentálních verzí hitů popové scény hrají důležitou roli jeho vlastní kompozice.

Najponk vystupuje – sólově i s triem po celém světě. Mezi jazzovými muzikanty a milovníky jazzu je znám také jako velký sběratel jazzových skladeb a nahrávek a je považován za jednoho z největších českých znalců tohoto žánru; svého času ostatně historii jazzu také vyučoval. V roli muzikanta se do ní zapisuje jako „vzrušující inspirátor, jenž „kombinuje svěžest Oscara Petersona s výstřední perfektností Thelonia Monka a s klasickým nádechem Wyntona Kellyho a Reda Garlanda“.

„Mé sólové vystoupení bude obsahovat standardy, jazzovou klasiku (Eubie Blake, Duke Ellington, Victor Young...) i mé osobní autorské skladby.”

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hybatelé rezonance:...

Hotel Casa MarcelloPraha (81 metrů)

EMPIRENT Aquarius ApartmentsPraha (351 metrů)

Hotel InterContinental PraguePraha (409 metrů)